Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen érzés elsőre repülni?...

Milyen érzés elsőre repülni? Mire lehet számítani a felszáállásnál és a leszállásnál. Melyik rosszabb és mennyire hányingeres?

Figyelt kérdés
Én és a barátnőm külföldön élünk és azon tanakodunk, hogy karácsony előtt mivel menjünk haza? 18 napot töltenénk otthon. Soha nem repültünk még pláne télen nem és én pedig rettenetesen írtózok a hullámvasúthoz hasonló dolgoktól, pánikba esek ezektől. Autónk van és 2000km Budapestig az út. Repülővel 2-3 óra.

2012. okt. 4. 07:40
 1/8 Antimod ***** válasza:

Én sem szeretem a hullámvasutat, de a repülés meg sem közelíti. Még kisgéppel sem.


Ha a hullámvasút (mondjuk egy 3G körüli, átlagos értékkel) 10-es skálán 10-es, akkor a repülés még az 2-est sem éri el, az egymotoros kisrepülővel való repülés pedig a 3-mast.

A műrepülés már más tészta, de azzal biztos nem utaztok sehova. :)

2012. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem a felszallas rosszabb mert mindig felek hogy visszaesik a gep :D fizikailag amugy szerintem semmiseg, mondjuk nem is vagyok erzekeny fajta, hanyingerem soha nincs. a hullamvasutat mondjuk ruhellem mert azon rendesen rettegek D

a leszallas meg tenyleg szinte semmi. eleg lassan tortenik. csak a vegen koppan egy kicsit a gep. van hogy nagyobbat, idojaras meg pilotafuggo gondolom.


nekem kozben volt erdekes eleinte amikor razkodik a gep turbulencia miatt. attol feltem eleinte, de mar megszoktam. meg tudom hogy ha szarazfoldrol viz fole megyunk, vagy forditva akkor szinte boritekolhato hogy jon a razkodas.

a masik a liftezo erzes. olyan mintha hirtelen lemennel egy liftben par emeletet. fizikailag ez sem megterhelo, csak idegileg volt az nekem. bar nekem az idegrendszerem gyengebb mint a gyomrom :D


fuldugulas az van felszallaskor is meg lefele is, meg olykor kozben is.


egyebkent meg egy nagyonjo elmeny, en nagyon szeretek repulni. gyonyoru dolgokat lehet latni fentrol, ki ne hagyjatok :) es jo utat :)

2012. okt. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kezd alakulni a bázorságom, habár amikor megnézünk egy videót újból bef.sunk...

Barátnőm a tériszonytól fél...

Mesélte valaki hogy a leszállásnál amikor a hajtóműveket kezdi lecsökkenteni a pilóta akkor elkezd a gép néha esni 50 métereket és olyankor lehet hányinger, azt hiszem pontosan ez az amit nem szeretek talán az ilyen esés érzést. Ez amúgy mennyi ideig tart űtlagban, fél óra vagy csak 10 perc amíg süllyed ás leszéll? hogyan képzeljem el?

2012. okt. 4. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódjatok,elsőre vannak ijesztő dolgok, de fizikailag egyáltalán nem vészes a dolog.
2012. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hat a leszallasnal nem is emlekszem hogy szokott-e lenni az a liftezo erzes, felszallas utan van olykor. a leszallas az kb fel oraig tart, nem gyors egyaltalan, en olyankor mar csak gyonyorkodok a tajban, nezek be a hazak udvarara, meg a kocsikat lesem amik mennek alattunk :D az a kedvenc reszem az egesz repulesben.


amugy ha valaki, akkor en nagyon feltem a repulestol eleinte. teriszonyom is van, meg sok Legikatasztrofakat neztem a NatGeo-on. de mar tul vagyok vagy 30 repulesen, mar megszoktam hogy mikor milyen hangokat ad ki a gep, mert lesznek fura hangok boven, megszoktam hogy hogyan mozog a levegoben, mert nem stabilan szall egyenesen hanem emelkedik sullyed kanyarodik razkodik gyorsul lassul... minel nagyobb a gep amugy annal kevesebb ilyen van. de hat ezt kb mindenkinek maganak kell kitapasztalni. ha feltek mar most akkor ott is biztos fogtok, de majd elmulik, nekem is elmult :)

2012. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a hányingertől nem kell tartani.

Én már rengeteget repültem, de még sosem láttam senkit hányni repülőn.

2012. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Számomra a felszállás a legizgalmasabb. Amikor igazán beindulnak a hajtóművek, 5-10 mp alatt felgyorsul 200-ra vagy még nagyobb sebességre. Füldugulás első repülésnél szinte borítékolható, bár leszállásnál rosszabb, főleg ha pilóta nem állít a belső légnyomáson. Nekem a rövid de nagy kortyolás jött be legutóbb, teljesen kitisztult a fülem mire leértünk.


A turbulencia néha tényleg rossz érzés, de ezekre felkészültek a pilóták.

Tériszony: nekem is van, de szelektív... a repülőn lévő ablak pedig nagyon kicsi (már-már túlságosan is), bár ez inkább biztonsági szempont. Ha lesz is pici tériszonyotok, hamar elmúlik, 10km magasból már nem is látni semmit a parcellázott földeken és a tengeren kívűl.


Válasszátok nyugodtan a repülőt, és ne görcsöljetek rajta, nagy élmény lesz.

2012. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 27 évesen repültem életemben először (ez tavaly volt) és előtte én is nagyon be voltam tojva. Általában mindig csak a szörnyűségeket hallani repüléssel kapcsolatban -- lezuhan, meghalnak, terrortámadás stb. De valójában ezek elég ritka esetek az utasszállítók esetében. (Főleg a jól bejáratott útvonalakon.)


Az első élményem hatalmas volt, féltem, de egyszerre csodálattal töltött el a felszállás: az előttem szólóhoz hasonlóan csak megerősíteni tudom, hogy fantasztikus érzés, amikor a gép kikanyarodik a felszállópályára és teljes gázt ad a hajtóműveknek. Egyszerűen leírhatatlan érezni a gép erejét és a gyorsulást! :) És aztán egyszercsak felhúzza a gépet és már el is emelkedtetek a földtől és minden távolodik. Ez ijesztő volt nekem nagyon az elején, mert én is tériszonyos vagyok. De meg lehet szokni hamar, mert a gépben biztonságban kezdi érezni magát az ember egy idő után és meg lehet nyugodni hamar.



A felszállásnál egy kicsit bedugul az ember füle, de nem különösebben kellemetlen.


Ami kellemetlen az az, ha turbulencia van, mert ilyenkor rázkódik a gép. Ilyenkor a pilóták kicsit feljebb viszik a gépet, ahol már nem tapasztalható ilyen. :)


Erősen szeles idő esetén is kellemetlen. Egyszer volt, hogy nagy szélen nem tudtunk leszállni Londonban és a reptér felett köröztünk a levegőben. Na az gyomorpróbáló volt, úgy rázkódott vagy fél órát a gép. De senki nem lett rosszul nagyon végülis és a pilóta a végén elnézést kért a kellemetlenségért.


Semmi pánik lányok, ne izguljatok, én csak azt tudom mondani, hogy a repülés nagy élmény, nem szabad kihagyni! Nem lesz semmi bajotok, higgyétek el! :)

2013. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!