Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha a csomagom sulya meghaladja...

Ha a csomagom sulya meghaladja a megengedettet, vannak kiskapuk?

Figyelt kérdés
arra gondolok hogy po a fenykepezogepemet a nyakamban vinnem nem a taskamba. Az peldaul a pulcsim zsebebe raknek par zoknit, boxert. Esetleg egy alvos parna a kezben tele polokkal? Ezert szolhatnak? Nemetorszagbol utazom Gran Canariara

jan. 14. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

nyilván magadra vehetsz ruhákat.


Off topic de ne idegelj, hogy német fizetésből nem tudsz kifizetni egy feladandó bőröndöt. Egy világ dőlne össze bennem. Költözési opciók között van nálunk...

jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
1-es: OFF: nem mindegy, MIT CSINÁL a kérdezö Németországban. Lehet diák, lehet hogy csak onnan megy a gépe, lehet, hogy valami aljamunkát végzö valaki, vagy egyszerüen ennyire smuzig.
jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Na már vártam a hasonló jó magyaros kommenteket. Mindig másnak a zsebében nyúlkálás aki Németben van egyből milliárdos. Képzeld, Németországban sem söprögetik a pénzt a földön, az igazán jó idők már elmúltak. Nagyon nehez munkát találni, szinte minden meló a minimálbért adja és a lakások ezzel szemben nagyon drágák. Nyilván többet ra félre az ember mint otthon, de akinek van esze attól még hogy többet keres nem szórja a pénzt, és amit tud megoldja olcsóbban. Lehet én látom rosszul a dolgokat de attól hogy valaki többet keres, nem kell hogy többet is költsön. Szeretem a last minute utakat is ez így volt olcsó, ha vennék bőröndnek is helyet már nem lenne az, és amúgy sem használnám ki annyira. (pár hónapja élek kint, bocsi még nem vagyok milliomos, majd ha az lesz neked szólok először)

Szerintem jó helyen vagy te ott ahol vagy, nem bántásból.


A válaszod pedig szintén értékelhetetlen, azt gondoltam hogy vehetek magamra ruhákat viszont itt az a kérdés hogy a kamerát hagyhatom e a nyakmba vagy köteleznek rá esetleg hogy mindenemet a zsebemből nyakamból rakjam a táskámba. Mert az esetben túlsúlyom lenne. (2 kg hamar összejön)

jan. 14. 18:50
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Szimplán megütötte a szemem, mivel a külföldre költözésemtől magasabb életszínvonalat várok, mint ami jelenleg van, és ha kell (én se szoktam) simán ki tudok a magyar fizetésemből is fizetni egy bőröndöt, ő meg a német fizetéséből a zsebébe akarja dugdosni a boxereit, így átértékelődik bennem, hogy megéri-e egyáltalán kimenni. Baromira nem érdekel, hogy mennyi pénze van, meg mit csinál kint.


"Szerintem jó helyen vagy te ott ahol vagy, nem bántásból."


Igen, te sokkal jobb vagy. Elnézést, hogy hozzád mertem szólni!! Hiszen te már Németországban élsz.. de, amúgy kib*szottul bántásnak céloztad, de nem igazán vettem magamra.

jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A fényképezőgépbe beleköthetnek, igen.

Az a pár zokni, boxer, amit meg a zsebeidbe tudsz tömködni, sosem lesz 2 kg, szerintem annyit nem tudsz kitrükközni apróságokkal. Most lemértem, egy gombóc zoknim nincs 30g 😀

Inkább vigyél kevesebbet mondjuk pólóból, és öblíts át párat ott, ha elkoszolódik, a többit meg húzd magadra (ha meg mondjuk strandos napokat is tartasz, akkor úgysem kell minden nap másik, én legalábbis több napig simán hordok egyet, ha csak pár órát vagyok benne).

jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom csak akad egy mérleg a szállásodon, előre leméred és az eredmény fényében döntesz arról, hogy mit viszel magaddal. Lehet kint is mosni magadra, akár 3-4 naponta is. Értékes fényképezőt úgyse adunk fel, az olcsót meg minek vinni, amikor egy átlagos telefon is hozza 80%-ban azt a szintet.
jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! a legfontosabb itt a fenykepezogep lett volna mivel a sajnos csak 2kg lehet a suly, a gep viszont elfoglal egesz sok dekat. A ruhakkal ugyahogy megvagyok, csak lattam tiktok-on egy csomo embert aki az utazo parnaba rakja a poloit, valamint a kabat zsebebe a zoknikat. Innen az otlet. Nezz utazos videokat, es rajossz hogy ez nem akkora csovesseg mint ahogyan hangzik :D rengeteg ember csinalja ezeket hogy ne kelljen borondot vennie. Lelemenyesnek kell lenni, nem mindig a biztos/kenyelmes utat valasztani mindenben, nemet fizetes ide vagy oda :D
jan. 14. 22:23
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló vagyok, és nem teljesen értem, hogy akkor most mi a helyzet.

Lesz kézipoggyászod meg feladott bőrönd is?

Csak mert a fapadosnál én általában csak kézipoggyásszal utazom, de ugye ott inkább a helyhiány szokott probléma lenni, ott akár pár zokni/póló stb. is fontos lehet, inkább, mint a súlynál.

Viszont ahogy a kézinél a méret szokott probléma lenni, a feladottnál a súly.

Azzal nem tudsz variálni, hogy a nehéz dolgokat teszed a kézibe és a nagy helyet foglalót a nagy bőröndbe?

jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

lehet hogy én fogalmaztam rosszul. Szóval lesz egy kézipoggyászom: 40 × 30 × 10 cm , 2 kg


Amit vettem jegy ez tartozott hozzá. Ebbe a 2 kg-ba a polok zoknik elférnének, a kérdésem célja inkább az volt hogy a kamerámat ha a nyakamba rakom az mennyire beleköthető? Az fontos lenne :/

jan. 15. 00:20
 10/18 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen kamera.

Egy kompakt valószínűleg fel sem fog tűnni senkinek, egy baxott nagy dslr + teleobjektív viszont biztos fel fog tűnni.


Melyik légitársaság amúgy?

jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!