Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fedélzeti poggyászban - nem...

Fedélzeti poggyászban - nem kézipoggyász - hány ml folyadékot lehet max felvinni? Wizzair kérdés

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Aki utazott már Wizzair-el segítene? Szóval két poggyászt viszek fel, nem lesz feladott csomag. Egy kézit, és a fedélzetit /55x40x20/. Furának tartom, hogy a folyadékokra való korlátozást csak a kézipoggyászra vonatkozóan írják le, pedig szerintem mind a kettőre vonatkozik, hiszen mindkettőt a fedélzetre viszed fel magaddal..


Azt írják, 100ml-es tartóban lévő folyadékOK zárható áttetsző zacsiban. Nekem van ilyen utazós zacskóm kis flakonokkal (3 db 90 ml, 3 db 40 ml, 1 db 30 ml). De azt sehol nem találtam, hogy ezekből a max 100ml- es tartályokból mennyit lehet felvinni egy zacskóban?


Köszi, ha tudsz segíteni!



#repülés #poggyász #Wizzair #Repülési info
jan. 21. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

De azt sehol nem találtam, hogy ezekből a max 100ml- es tartályokból mennyit lehet felvinni egy zacskóban?

A folyadékokhoz hazsnálatos lezárható zacskó mérete maximum 1 literes lehet, így ez limitálja a biztonsági ellenőrzésen átvihető folyadék mennyiségét.



Lásd:

[link]


"a legfeljebb 100 ml űrtartalmú folyadéktartályoknak kényelmesen el kell férniük egy átlátszó és visszazárható, 1 literes, 20 × 20 cm méretű műanyag tasakban"


" pedig szerintem mind a kettőre vonatkozik, hiszen mindkettőt a fedélzetre viszed fel magaddal.."

A korlátozás fejenként értendő a biztonsági ellenőrzésnél.

jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő kézipoggyásznak minősül ebből a szempontból.
jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Úgy tudom 10x100 ml a megengedett.
jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Korábban volt a 10 db-os szabály, de azt kivették, most csak annyi van, hogy az 1 literes zacskóba bele kell férjenek a max 100 ml-es egységek.
jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aha értem, akkor csak a zárható zacsi méretére van korlátozva. Akkor nagyon szuper, ki tudom használni ezt a zárható utazókészletet, amit szereztem. (:

Nagyon köszi mindenkinek.

jan. 21. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem a wizzair emberei, hanem a reptér biztonsági személyzete ellenőrzi. Őket pedig nem érdekli, hogy hogy hány darab, mekkora és milyen táskát viszel.

Fejenként egy 1db 1 literes átlátszó tasakot vihetsz át, amiben nem lehet 100 ml-nél nagyobb edényben folyadék. A legtöbb reptéren adnak is ilyen simítózáras tasakot.

jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!