Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Ryanairnél vettem a repülője...

A Ryanairnél vettem a repülőjegyemhez "Elsőbbség és 2 kézipoggyász" lehetőséget. A nagyobb poggyászba (ami a felső csomagtartóba megy) is ugyan azt pakolhatom, mint a kisebbe (ami az ülés alá)?

Figyelt kérdés
Nem viszek feladni való bőröndöt, tehát csak kettő kézipoggyászom lesz. Azokba szeretném belerakni a pár napos utazáshoz való kellékeimet (ruha, tisztálkodási szerek). Nem tudom melyikbe mit pakolhatok, vagy ez ilyen általánosan elfogadott tény, hogy mi mehet bele és mi nem? Attól függetlenül, hogy melyik légitársasággal utazom.. Mert akkor szétnézek itt neten, hogy mi erre a szabály.. Előre is köszi.

2019. márc. 5. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk evidens, hogy a kezipoggyaszba azt lehet tenni, amit az arra vonatkozo szabaly enged. Hogy 13 db kezipoggyaszrol van szo, vagy csak egyrol, hogy az ülés alá vagy a tárolóba teszed az marhára mindegy
2019. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő KÉZIPOGGYÁSZ. Ugyanazok a szabályok minden esetben. Nincs külön Ryanair szabály.
2019. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nem a légitársaság határozza meg, mi mehet melyik poggyászba.


kézibe folyadék max 100ml-es palackokban mehet, max 1 liter összesen, átlátszó zárható zacskóban (jobb reptereken ezt adnak a biztonsági ellenőrzésnél, pesten nem). folyadéknak számít a méz, lekvár, fogkrém, egyéb krémek is!! kések, ollók 5cm él (vagy penge?)hossz alatt mehetnek. elektronikai eszközök, amiknek el nem távolítható akkumulátoruk van, kézi poggyászban szállítandók (ha ki tudod venni az aksit, akkor az aksinak a kéziben kell lennie, a többi lehet a feladottba). más hirtelen nem jut eszembe.


feladottba lehet annyi folyadék, amennyi belefér. akkumulátort, elemet nem lehet belerakni (a raktérben levő alacsony nyomás miatt felrobbannak). értéket semmiképp ne tegyél a feladottba, mert a ferihegyi pakolók lopnak!


fegyvert, tűzijátékot tudtommal sehogy sem lehet szállítani (fegyvert talán engedéllyel?)

2019. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit viszel magaddal az utastérbe, arra mind vonatkozik a folyadékokra (gél, krém) vonatkozó tiltás. És az egyéb tiltások is. Tök mindegy, hogy bőrönd, vagy kézitáska, vagy hátizsák, és az is mindegy, hogy hova teszed, az ülés alá vagy a csomagtartóba.
2019. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így érthető. Köszönöm szépen! :)
2019. márc. 5. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!