Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyire biztonságosak a...

Mennyire biztonságosak a repülőgépek probléma esetén?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a legbiztonságosabb közlekedési eszköz a repülőgép,de ha erős tulburencia van,vagy leállt hajtómű,sérült szárny esetén mennyire megbízható?
jan. 27. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amig le nem zuhansz addig teljesen. Amugy meg 10+ oras utaknal imadkozni szoktam hogy legyen mar legalabb egy jo kis turbulencia.
jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

A repülőgépeket "mőrfi" törvénye alapján csinálják. Ha valami elromlik, az is el fog, kell a helyére valami, ami azonnal helyetesíti a kieső részt. Tehát pl a te példád alapján, leállt hajtómű. Alapból nem véletlen van kettő a gépeken, mert egy is el tudja vinni, az, hogy kettő egyszerre menjen az annyira ritka mint a fehér holló. De a legtöbb gépen van egy harmadik, rásegítő hajtómű is, csúnyán fogalmazva, a gép seggénnél. Ha valahogy mind a kettő tönkre menne, ami szerintem a repülőgépek történetében 3x fordult elő eddig összesen, akkor is a harmadik tud akkora lökést adni a gépnek, hogy azt le lehessen tenni a legközelebbi reptéren.


A sérült szárnyat nem teljesen értem. Magától nem sérül, ha a földön van ilyen, azt nem indítják útnak, a levegőben pedig maximum egy madár tudna neki menni, azt is felszállás közben, de az sem elég arra, hogy tönkre tegye. Ha elektronikai baikra gondolsz sérült szárny alatt, akkor már erre is van tartalék, ugyanis van pótáramkör a gépeken, amik teljesen máshonnan szerzik az elektromosságot is, ezek pedig müködésbe lépnek ha a főrendszer valamiért lehalna.


Ettől függetlenül hibák és balesetek bármikor előfordulhatnak, ilyen a világunk, de próbálják a repülést annyira biztonságossá tenni, amennyire ez csak lehetséges.

jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
"tulburencia" biztosan nem lesz, a turbulencia pedig nem a probléma kategória. Egyébként ha belegondolsz, a pilóta MINDENT meg fog tenni, ha bármi gond van, hogy épségben letegye a gépet, mert máskülönben ő is ott hal meg, utasszállítóból nem lehet katapultálni.
jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állsz hozzá, akkor szerintem te ne repülj! Neked nem biztonságos! Pl. egy meteor is belecsapódhat vagy mi van ha elrabolják az ufókok, mint azt a maláj gépöt?
jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanmár, a pilóta csak egy alkalmazott. Ő a saját bőrét menti, a tieddel nem foglalkozik. Az ilyen esetekre a tudjukkik ejtőernyőket rejtenek a cockpitbe, de csak annyit amennyi a személyzet létszáma. Ha eltévednek és elérik a Föld szélét, akkor is így menekülnek meg. Az eltűnt utasokat meg a NatGeo nyomozza
jan. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A legtöbb baleset nem a gép hibájából következik be, hanem több egyidejű emberi mulasztás, vagy egyéb körülmény miatt. Ha leáll az egyik hajtómű, kényszerleszállás van, de úgy is elmegy elég messzire.
febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!