Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Felengedik így a gépre?

Felengedik így a gépre?

Figyelt kérdés
Wizzair-rel utazom nemsokára, az oldalukon 40x30x20 kis kézipoggyász a megengedett viszont nekem van egy 46x26x16 hátizsákom. Felengedik így a gépre hogy van egy kis méret eltérés? Nem tervezem teletömni.

márc. 6. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem
márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, max. pótdíjat fizetned kell, ha mégsem fér be az ellenőrző keretbe.
márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a megadott méretűre összenyomható (azaz beférne a keretbe), akkor igazából nincs méretelterés.

Ha nem fér be, akkor pótdíjat fizettethetnek, HA ÉSZREVESZIK.

Nekem ugyan pont megfelelő méretű volt, de még sosem tapasztaltam, hogy méregették volna, tehát jó esélyed van, hogy megúszod, ha nem ordít róla, hogy túlméretes.

márc. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vihetsz te egy köbméteres big bag zsákot is, ha az befér a keretbe akkor nem lesz semmi gond.
márc. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A hátizsák összenyomható a megfelelő méretre, míg egy merev bőrönd nem, így szerintem nem fognak belekötni.
márc. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

4

Mostanában már mérőszalaggal mér a wizzair, nincs esély "tömködni".

márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha átfér viheted.
márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6!

Karácsonykor még volt Ferihegyen a 2B terminál check-in pultjánál egy ilyen "kalitka", bár a kutya sem használta.

márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8

Most is van csak nem abba kell belegyömöszölni hanem mérőszalaggal mérik úgy hogy a hátadon van.

márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

#9 Te mikor tapasztaltál olyat, hogy mérőszalaggal (vagy bárhogyan) lemértek hátizsákot?

Nem vitatom, hogy újra változhatott a szokásuk, pont ezért érdekes, hogy te mikor tapasztaltál ilyet.


Én októberben repültem utoljára és már évek óta azt tapasztalom és mindenki mástól is ezt hallom, hogy a hátizsákokat nem nagyon mérik semmilyen formában egyik fapados társaságnál sem. Még a láthatóan nagyobbakra is van, hogy legyintenek és a gurulósokat is csak akkor szokták mérni, hogyha látják rajta, hogy úgysem fog megfelelni.


Korábban voltak olyan időszakai mindkét cégnek, hogy nagyon genyóztak és semmi rugalmasság nem volt bennük. Az utóbbi időben viszont erről leszoktak.


Szóval azt mondod, most megint visszatértek a méricskéléshez?

márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!