Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hova kell tenni az ékszereket?

Hova kell tenni az ékszereket?

Figyelt kérdés
Repülőtéren ellenőrzéskor ha viszek több ékszert is (ami nem rajtam van, szóval mondjuk több nyaklánc), akkor azokat ki kell tenni a tálcára külön külön, vagy ha egy kis dobozban benne vannak együttesen és úgy teszem ki akkor az jó?

márc. 14. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kivenni a kézitáskából.
márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tedd egy kis dobozban a kézipoggyászba, ellenőrzés után pedig fel tudod venni, ha akarod.
márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell a kézipoggyászból kivenni, csak a folyadékokat és a laptopot kell külön kitenni a tálcába (újabb gépeknél már a laptopot sem).


Az ékszereket pláne ne tedd külön ki a tálcára, ez a vizsgálatot nem befolyásolja, csak annak nő az esélye, hogy valaki felismeri, hogy mi az és könnyebben ellopja esetleg a tálcádról. Maradjon csak a táskádban. Ha szükséges, akkor majd félrehívnak és kiveszik a táskádból, hogy megnézzék, de ez nem valószínű, hogy ékszer miatt megtörténik.


Ha nagyon sok kábel, akkumulátor, fényképezőgép és egyéb műszaki cucc van egymás mellé bezsúfolva a kézipoggyászba, akkor előfordul, hogy pár dolgot kivesznek és újra átküldik a gépen. Erre készülhetsz azzal, hogy pl. kábeleket összecsomagolod egy tokba/zacskóba, hogy egy mozdulattal ki tudd venni őket és akár már eleve külön tenni a tálcára, de ha túl zsúfolt és nem látják át, vagy találnak valami problémásnak tűnő tárgyat a táskádban, akkor úgyis kiveszik a táskádat és megnézik kézzel, hogy mi van benne és újra átküldik a gépen, ha szükségét érzik.


Én a zsebem tartalmát (pénztárca, aprók, kulcsok, stb) is a kézipoggyász zsebébe, vagy egy külön összehajtható táskába szoktam tenni, így egyben oda tudom tenni a tálcára, a végén egyben el tudom venni, nem fognak szanaszét szóródni, nem felejtek ott semmit.


Az ékszereket is ugyanígy vagy hagyd a táskádban, vagy a zsebedben levő dolgokkal együtt tedd egy másik külön szatyorba, amivel együtt tudod őket mozgatni - és kívülről senkinek nem kell látnia, hogy mi van benne.


Az ékszereket semmi esetre se tedd a feladós poggyászba, mindig a kézipoggyászban vidd, mert az végig nálad van és más nem fér hozzá a tudtod nélkül. A feladós poggyászba ne tegyél könnyen mozdítható értéket, mert a rakodó munkások lophatnak és minél kisebb és értékesebb valami, annál könnyebb elrejteniük, hogy ne bukjanak le vele.

márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!