Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szülői engedély/nyilatkozat...

Szülői engedély/nyilatkozat külföldre utazáshoz. Mit irjunk?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki egy ilyen nyilatkozat? Esetleg valaki mintát vagy sablonszöveget tudna nekem irni vagy belinkelni? Közjegyző aláírása kötelező?

2012. jún. 29. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Alulírott Kovács János (született 1960. 02. 01., Budapest, Anyja neve Szabó Éva) tudom és engedélyezem, hogy gyermekem, Kovács Éva (született 2003. 05. 17., anyja neve Nagy Kata) New Yorkba utazzon az édesanyjával Nagy Katával (született 1970. 11. 22. Anyja neve Tóth Ildikó) 2012. 07. 23-án, 2 hétre.

Dátum, aláírás. Nem csak közjegyző hitelesíti, jó a polgármesteri hivatal is. Kell egy hiteles fordítás is mellé.

Pár hónapja intéztem egy ilyet.

2012. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2012. jún. 29. 21:57
 3/7 anonim válasza:

Hiteles forditas nem szukseges!

[link]

2013. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
kicsit meg vagyok kavarodva, mert ez a közjegyzős dolog nyilván akkor kell, ha harmadik személy viszi. De kell akkor is ha családtak, pl. nagymama? És akkor is ha szülővel megy, de nem kettővel? Mert a Ryanair pl. úgy tudom hogy kér valamit, ha csak az egyik szülő van ott, de ahhoz csak nem kell közjegyző. Holnap utaznánk és alá tud írni bármit az apuka, de közjegyzőt nincs honnan szerezni. Anyakönyvi kivonat nem elég? Nem kell?
2018. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
fenti link egyébként nem működik, és semmi használhatót nem találok a neten
2018. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez angol nyelvű, a holland államigazgatas hivatalos verziója, mindenütt elfogadják kitoltve

2018. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez meg a magyar rendőrség egyszerűsített infoja

2018. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!