Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Liszt Ferenc Repülőtér...

A Liszt Ferenc Repülőtér melyik kifutójára szállnak le a gépek?

Figyelt kérdés
Melyik kifutót zárták le a közelmúltban? Melyikre érkeznek gépek? Azt tudom, hogy az egyikhez viszonylag közel lehetett menni, és a leszálló gépek nagyon érdekesek voltak. De ha jól tudom, most azt zárták le. A közeljövőben szeretnék kimenni újra átélni, hogy fölöttem száguldanak el a landoló gépek, de mivel nem vagyok budapesti, nem akarok potyára utazni...

2012. nov. 17. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok (mivel néha szoktam hallgatni az élő ATC-t), hogy a mai napon 13R-ra irányították a gépeket, tehát akkor a 31R van zárva. A lezárásról konkrétan nem hallottam, bár nem is követem az eseményeket ilyen szinten, nem tudom meddig lesz lezárva.

Mielőtt kimennél hallgass bele az ATC-be, vagy a flightradar24-en is láthatod, hogy hova szállnak le.

2012. nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szeljarastol fugg, hogy hova szallnak le es honnan indulnak. Az 1es terminal kifutopajajahoz lehet a legkozelebb menni. Annak ellenere, hogy az egyes terminal zarva van en annak a kifutopapajarol szalltam fel es oda is szalltam le a nyaron.
2012. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
most eppen r13ra szallt le a lufi frankfurti gepe.
2012. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen függ a széljárástól is, de a legtöbb gépet a 31R-re irányítják általában, hogy kevésbé terheljék Bp. légterét. És ha mondjuk 10 gép közül 10-et a 13R-ra küldenek (kiváló időjárás mellett), akkor elég valószínű, hogy a másik nem üzemel.

Alap esetben mindkettőt használják, csak a 13R-ot jóval kisebb mértékben.

2012. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyik pálya sincs lezárva.
2012. nov. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!