Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a teendő ha a repülőtér...

Mi a teendő ha a repülőtér nem indit és nem fogad járatokat? Még soha nem kerültem ilyen szituba, de mire számithatok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 7. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Figyelj erre nehéz válaszolni. Függ mi történt, miért zárták le a repteret. Amikor volt az izlandi vulkán miatt reptérlezárás, akkor volt olyan reptér ahol napokig nem tudtak biztosat mondani. Ha pont akkor utazol menj ki a reptérre, ott majd elmondják, hogy mit tudsz csinálni, mik a fejlemények és mikor fog előreláthatóan ismét üzemelni a reptér. Ha éppen repülés közben zárnak le egy repteret, akkor elképzelhető, hogy más reptérre érkezik a géped, ilyenkor a légitársaságnak kell elintézni, hogy az utasok megérkezenek arra a reptére ahová szeretek volna érkezni.
2012. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván annyi a teendő, hogy vársz, és, ha mondjuk több napról van szó, vagy sürgős az utazás, és van lehetőséged, akkor hazajössz/elmész máshogy (busz, vonat, autó...).


Más mi lenne? Nem fogják neked kinyitni, szóval ezzel nem tudsz sajnos mit csinálni, csak a saját "eszközeiddel" tudsz itt próbálkozni - ami a fent leírtakat jelenti.

2012. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy pl. ha pesten lezárják a repteret és Bécsben száll le a repülő akkor milyen formában szoktak Bp-re juttatni. Milyen lehetőségek közül választhatok.
2012. dec. 7. 14:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, busszal elhoznak akkor.
2012. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi hasznos válaszokat, még egy miatt parázom, ha meg van a repjegyem, akkor ha a reptér nem indit, nem fogad járatokat, akkor kifizetik-e, ha más közlekedést kell választanom pl. vonatot..
2012. dec. 7. 14:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az az egyes légitársaságokon is múlik, hogyan juttatják el a Bécsbe irányított utasokat Budapestre. Ha újra megnyitják a repteret, akkor repülővel is jöhetnek, de buszjáratok forgalomba állítása is előfordulhat. Esetleges kártérítési igények rendezéséről Hardy szerint még korai beszélni."


Az új kérdésedre a válasz: Nem fogják kifizetni a vonatod. Helyette viszont visszafizetik a repjegyedet, amit váltottál, ha törlik a járatod technikai okokból. Annak elégnek kell lennie amúgy egy vonatjegyre is.

2012. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdés melyik légitársaság..

A vonatjegyet nem fogják neked kifizetni, esetleg lemondhatod a járatot és akkor visszakapod a repjegy árát (elképzelhető, hogy nem az egész összeget, pl. kezelési díjat stb. felszámolnak). [link]

itt vannak infók

2012. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
gondoltam, hogy max. a repjegy árát fizetik vissza, nagyon olcsoért vettem 5.500 ft-ért, a vonat sokkal drágább. Remélem azért nem lesz semmi gond. Köszi a válaszokat.
2012. dec. 7. 16:25
 9/12 A kérdező kommentje:
ryanair a repülőtársaság neve.. most nekem itt a legolcsobb
2012. dec. 7. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

itt értekeznek a hoppon maradt utasok, talán van számodra is hasznos infó


[link]

2012. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!