Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Viharos időben is felszállhat...

Viharos időben is felszállhat egy repülő? Nem veszélyes úgy? Vagy pl ha villámlik és esik az nem nagyon gond, inkább a szél?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan veszélyes az idő, úgysem engedik felszállni. Egyébként valamelyik Apolló küldetés talán a 15-ös viharban szállt fel, bele is csapott a villám útközben, mégis eljutottak a Holdra, ha nekik nem volt gond egy repülőnek se lesz.
2013. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Szerinted megadják neki a felszállási engedélyt?

Én már jártam úgy Európán belül, h Budapesten nem engedtek felszállni, mert az érkezési helyen hatalmas vihar volt. Bent ültünk a repülőben és vártunk.

2013. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A vihar mértékétől függ, hogy felszállhat e, de ez szerintem egyértelmű.
2013. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utaztam már viharban, egszer egy 747-en utaztam és nagy vihar volt, kb. a hullámvasútra emlékesztetett a felszállás, többen is nevetünk, egészen addig amig nem volt egy nagy csattanás na akkor hulla csend lett, a légiútaskísérő csak annyit mondot nevetve, hogy ez egy villám volt, de semmi gond ilyenre felvannak készülve. Gond nélkül megékeztünk. Aztán egyszer szélviharba szálltunk le, előttem egy gyerek szó szerint üvöltött, hogy most végünk van. A pilota is bemondta, hogy döcögös lesz, de ott sem volt gond. Általában a rossz idő nem akadály, inkább az abból adodó gondok miatt vannak késések. Ha köd van, vihar, akkor jobban kell figyelni, ez miatt pedig lassabb. Nagyon nagy viharnak kell lenni, hogy több járatot is törölni kelljen vagy lezárni egy repteret.
2013. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!