Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanairnél, "Normál ár"...

ConnectCare kérdése:

Ryanairnél, "Normál ár" megjelölésű jegynél kell fizetni az internetes utasfelvételért külön?

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
minden le van írva, ha vennéd a fáradságot és végig mennél a foglaláson, a végén kiír mindent.
2013. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves kérdező!


Ezzel a válasszal igazán felesleges volt időt eltöltened! De ha te akkora spieler vagy repülőjegy-foglalásban, akkor légy szíves írd már meg, hogy ugyan hol a jóégben van erről tájékoztatás, mert én ugyan nem találtam.


De vettem a fáradtságot (mint javasoltad), hogy foglalkozzam a dologgal. Hát csináljuk együtt!


Képzelheted, hogy nem rabolnám a bizonyára drága idődet, hacsak nem olvastam volna el a cég szállítási feltételeit. Ennek 6.2 pontja szerint "bizonyos különleges ajánlatokat kivéve, minden foglalásra vonatkozik az online utasfelvételi díj (check-in fee). Ez a díj személyenként/egyirányú repülőutanként értendő és a www.ryanair.com honlapon történő internetes foglalás esetén €7/2,380 Ft..."


Tehát azt hiszem joggal feltételezem, hogy van egy 2,380 Ft-os díj, amit meg kell fizetni.


Nem először látom már légitársaság weblapját és az is megvan, hogy a Ryanairnél vannak olyan jegyek, amik "ingyenes internetes utasfelvétel" megjelölésűek. Ennek csak akkor van értelme, ha nem minden jegy rendelkezik ezzel a tulajdonsággal. Vagyis a "normál ár" jelölésűnél nem lehetek benne biztos, hogy ingyenes az utasfelvétel.


De még mindig nem raboltam volna a te hihetetlenül értékes idődet, anélkül, hogy végigmegyek a foglalási procedúrán.


Megadtam a kiindulási repülőteret és a desztinációt, a dátumot, elfogadtam, amit el kellett fogadni és megadtam magamat, mint 1 utas. Majd kiválasztottam ezt a normál áras jegyet, ahol semmi nem magyarázza, hogy kell vagy nem kell fizetnem az utasfelvételért. Megértettem, hogy az ár a választható díjakat nem tartalmazza, az utasfelvétel azonban nem választható dolog.


Végignyomkodtam a biztosítást, az elsőbbségi beszállást, eldöntöttem, hogy jó nekem a régi táskám is, utasfelvételről azonban nem esett szó.


Itt jutottam el a fizetés lapra, ahol viszont már muszáj volt hogy "őrepülőjegyfoglaló-magasságodhoz" forduljak, mivel az általam keresett út a Wizzairnél alig drágább és ha kell fizetni az utasfelvételért, akkor azt választom. Megértettem, hogy a MasterCard kártyám emeli az összeget, arra viszont nem jöttem rá, hogy a repülés előtti napon, amikor majd a nyomtatómat izzítom a beszállókártyám majd, felugrik-e személyesen Michael O'Leary szelleme, hogy legombolja rólam az említett összeget, vagy nem. De ezt már nem akartam megvárni, így gondoltam írok ide, mint egy utazással foglalkozó oldalra, hogy megkérdezzem a nálam rutinosabbakat.


Aztán jöttél te én pedig azóta is azon gondolkozom, hogy de minek.

2013. máj. 26. 20:59
 3/5 A kérdező kommentje:

* Kedves válaszoló!


Na látod, az intelligens emberek rutinból "kedves kérdezővel" nyitnak, még akkor is, ha nem az kell, mert megszokásból így csinálják és segíteni próbálnak, nem szívózni!

2013. máj. 26. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell külön fizetni, a végső árban már benne van minden kötelező tétel.
2013. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Megértettem, hogy az ár a választható díjakat nem tartalmazza, az utasfelvétel azonban nem választható dolog."


Itt meg is valaszoltad magadnak. Tehát MINDEN KÖTELEZŐT tartalmaz az ár, de semmilyen szabadon választhatót. Egyébként ez a fapados modell lényege ugye. Ha bármi apró olyan dolog lenne, hogy nincs az árban de kötelező, akkor átverné a ryanair az utasait. Ezért büntethető lenne, így nem is csinálnak ilyet.

2013. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!