Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülésnél mennyi reptéri...

Repülésnél mennyi reptéri illetékeket kell fizetni?

Figyelt kérdés
Thesszalonikibe szeretnék repülni egy hét múlva. Még nem választottam társaságot. Az árajánlathoz nem szeretnék mindenhová email címet-t stb. adni. Később derül ki, hogy a repülőtéri illeték nincs benne az árban pedig néha majdnem annyi mint a repülőjegy ára. Hogyan tudhatom meg a valós bruttó összeget?

#reptéri-illeték
2013. jún. 6. 10:32
 1/8 anonim válasza:
30%
Reptértől függ, mindenhol más lehet. Fenn kell lennie valahol a neten pl. utazási irodáknál, vagy ha van a reptérnek honlapja akkor ott.
2013. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Átláthatatlan számomra. Csak egy iszonyatos káoszt látok, a jegyár ajánlatoknál is. Nem tudom elképzelni, hogyan lehet egy turista jegy 300ezer de 30ezer is ugyanoda...

Pláne lefagy a képem, ha közlik a reptér illeték 40ezer. Ezt szeretném elkerülni.

2013. jún. 6. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Wizzair megy oda, az nem jó neked?

Vagy mindenképp utazási irodával akarod drágán?

Mert ha wizzairnél veszel jegyet nem kell foglalkozni az illetékkel, de még a pilóta fizetését sem kell külön össze dobni, mert ez mind a jegyár része, akkor is ha csak 6000ft a jegyár mondjuk. Egyedül a csomag és egyéb extrák külön fizetendő de ez igény függő, nem kötelező igénybe venni, ezért is nem része az alap árnak. (egy kis kézi poggyász ingyenes alapból, minden más fizetos)

2013. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy bárhol nézel árakat az illeték benne kell legyen. Kivéve az utazási irodákat. Légitársaságnál kötelező a végső fizetendő árat feltüntetni, nem számolhatnak külön semmi kötelező díjat. Amit ezen felül számolnak az csak extra lehet, amiket nem kötelező igénybe venni.


Amúgy az árak igen változatosak, ehhez hozzá kell szokni, ez így normális. Ugyanazon a gépen is lehet aki 100Ft ért vette a jegyet és aki 40 ezerért.

2013. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bocs az értetlenkedésért de amolyan mindenhol tapasztalható lehúzásnak-átvágásnak tűnik nekem ez a sokféle járulék, hogy a tapasztalatlan utast belezavarják a hülye döntésbe. Néhány hónapja hasonló költségszámítási próbálkozáskor kiakadtam az üzemanyag hozzájárulási költségen...akkor sem láttam át a rendszert, most sem. De hogy a pilóta díjazását...ez vicc? Miért nem a jegy árban van?
2013. jún. 6. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

kedves kerdezo! totalis kaoszt erzek a fejedben. A repulojegy annyiba kerul amennyiert fel van tuntetve a foglalo oldalon. Ezert az arert visznek el. Ha fapadossal mesz akkor a feladott poggyaszert fizetsz pluszban, de ezt is latod a foglalasnal amennyiben kivalasztod.


Senki nem fog toled a repteren 40.000 ft ot kerni repteri illetek cimszo alatt. Az a jegyarba bele van kalkulalva, csak bontasban irtak regebben, hogy megteveszto legyen...de ez mar nincs igy.


Egyebkent ha egy het mulva utazol akkor keszulj fel, hogy jo melyen a zsebedbe kell nyulni, mert eleg kozeli az idopont.

2013. jún. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Te most tényleg nem érted amit leírtam, vagy direkt értetlenkedsz? Olvasd el még egyszer vagy nem tudom, mert valamit félreértesz. Pont arról írtam, hogy se az illeték, se a pilotafizetése nem a te dolgod. NINCS TRÜKKÖZÉS, hiába próbálod magadnak bebeszélni, hogy biztos van valami trükk. (Jajj hány ilyen embert hallottam már, aztán némelyik utólag csak megbánta, hogy nem utazott el szinte ingyen jeggyel egy egy napos városlátogatásra mert ő is ilyen erősen hitt benne, mint most te, hogy valahol át fogják verni és emiatt inkább el se indult. Pedig tényleg utazhatott volna szinte ingyen... :D)



felmész ide: wizzair.com

kikeresed a Budapest-Thessaloniki járatot.

Amit kiír, annyi a végösszeg. (Illetve ha sok cuccot akarsz vinni, akkor poggyász díj jöhet hozzá, mert az alap árban csak egy kis kézi poggyász van.)


Nem tudom miért érdekel, hogy a mennyit fizet a légitársaság üzemanyagra, illetékekre, alkalmazottak fizetésére stb. stb. Neked, mint utasnak ez miért érdekes? :)


Téged az kellene érdekeljen, hogy összesen mennyit fogsz kifizetni. Ezt viszont kiírja az első lépéstől fogva minden légitársaság oldala. Te bonyolítod túl a dolgodat, csak tudnám minek?


Utazási irodákkal más a helyzet, bár ott sem bonyolult. Van a nagybetűs reklám ár, plusz átböngészed az apróbetűt és ott hozzájön még egy rakás fizetnivaló. Thessalonikihez teljesen felesleges irodát igénybe venni, egyedül sokkal olcsóbban megoldható.

2013. jún. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 8. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!