Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért lettek olyan drágák a...

Miért lettek olyan drágák a repülőjegyek?

Figyelt kérdés
A Ryanair-nél nincs többé 200 forintos jegy, de még 2000 se nagyon, a Wizzair bevezette ezt a kiskézi-nagykézipoggyász mizériát, az Easyjet se repül pl. olyan közeli helyre se, hogy Berlin 10000 alatt, mi lesz így, Európában megint a vonat lesz a fő közlekedési eszköz?

2013. jún. 10. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Miért lenne drága? Szerintem még mindig bőven olcsóak a jegyek. Persze nem főszezon áraiból kell kiindulni, mert ilyenkor tényleg drágák. Az ilyen 2000 meg 200 Ft-os repülőjegyek eddig sem voltak nagy számban, nagyon kis számban voltak elérhetőek ilyen alacsony árak.
2013. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert nagyon helyesen kötelezően bruttósították a jegyárakat. A ryanair 200Ft-os jegye sem volt soha 200ft, hanem inkább 10000 csomag nélkül. Most pedig kötelesek ilyen áron is hirdetni.


A vonat biztosan nem, mert az ilyen távolságokon kb. 2x olyan drága és 10x olyan kényelmetlen, mint a fapados.


De nem is értem ez miért ad hisztire okot, az rendben van, hogy egyszerre 150 másik emberrel utazol, de akkor is a csomagjaiddal együtt ezer kilométerekkel odébb tesznek le.


Mit gondolsz mennyit kellene ezért kérniük, 400Ft-ot?

2013. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert a beetetési időszak véget ért, illetve a Ryanair sem hozta a terveket, ezért járatokat törölt.

Én is többször utaztam 200 Ft-os jeggyel, mert tudtam, hogy ez nem lesz mindig így.

2013. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért még mindig jóval alatta vannak a vonatáraknak. Amúgy meg szerintem budapesti viszonylatban a Malév vége sokat rontott a helyzeten. Mivel nincsen már a fapadosoknak riválisa, simán emelik az árakat. Korábban nem tehették meg, hogy 30ezerért adnak egy jegyet, mert ugyanannyiért már kaptál Malév jegyet is, amiben benne volt poggyász, kaja, ülőhelyfoglalás. Most már legfeljebb egy másik fapadoshoz mehetsz, ahol hasonlóak az árak.
2013. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mert nagyon helyesen kötelezően bruttósították a jegyárakat. A ryanair 200Ft-os jegye sem volt soha 200ft, hanem inkább 10000 csomag nélkül. Most pedig kötelesek ilyen áron is hirdetni. "


Jesszus, te hol élsz? Ha azt mondja 200 a jegy, akkor nem 10 ezer!! :))

És volt bőven 200 Ft-os jegy, még fele ennyiért is retúr jegy is akár. De 2000 alatt meg aztán pláne rengeteg. Több ezer ilyen jegyet adtak el.


Sajna azóta változtak a dolgok, de azért még most is ki lehet fogni 5000 alatti jegyeket ami talán még mindig nem olyan hatalmas összeg egy repülőjegyért.


Persze aki sokat utazott párszáz forintos jegyekkel az most nyilván húzza a száját. Aki erről nem tudott az meg most az 5-10 ezer forintos jegynek is örül, hogy jaj milyen olcsó :))

2013. jún. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Most pedig kötelesek ilyen áron is hirdetni. "


Eddig is olyan áron hirdették amilyen áron ténylegesen meg lehetett vásárolni. Sőt, a wizzair pl. drágábban hirdette a jegyeit rendszeresen. Óriásplakáton is, saját oldalán is, sőt ha rákerestél egy járatra akkor is drágább árat írt elsőre, mint amennyiért tényleg meg lehetett venni. Merthogy 2000Ft-os foglalási díjjal számolt, holott utalással csak 1100 ft volt, wizz kártyával meg ingyenes. Wizz kártya is bárkinek elérhető volt, de a banki átutalás meg aztán tényleg bárkinek, így helytálló amit írtam.


Hirdetéseiket egyszerűen nem is értettem. Pl. buszmegállóban hirdették, hogy Brüsszel, Milánó "már" 13ezer forinttól!? Felmentél a wizzair oldalára és tömegesen voltak jegyek 1390Ft-ért. Oda-vissza, poggyásszal együtt se volt 13e de a reklám alatt kis betűvel az volt, hogy egy irány, poggyász nélkül.


Tisztességtelen lenne valamit drágán hirdetni és igazából jóval olcsóbban odaadni az utasnak amikor ténylegesen foglalni akar? :)

2013. jún. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Természetesen nem lenne gond olcsóbban adni, mint a hirdetett, de azt ugye senki sem gondolja komolyan, hogy pár heti, nagyon agresszív bevonó promóciót leszámítva életképes modell lenne egy 150 fős repülőt 150*(mondjuk)2990Ft + mondjuk 75 embernek eladott poggyász- és egyéb szolgáltatással még fejenként 8-10e-ért üzemeltetni? :)


Nyilván ezért is van egy járatra 10 ilyen akciós jegy, a többit meg elkapkodják igénytől függően 10 és 50e között, kinek mennyire sietős az út és így kijön egy rentáblis járat.

2013. jún. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy nem gazdaságos 200-ért adni. Mondjuk ha utasok elég nagy része költene extra szolgáltatásokra, akkor akár adhatnák most is annyiért. De pl. én is csak megvettem ilyen fillérekért a jegyet aztán se poggyászra, se fedélzeti fogyasztásra és egyebekre nem költöttem. És persze sok más ember sem, így ez hosszú távon nem tartható.



Szóval reklám volt illetve ha a Ryanair azt vállalja reptér felé, hogy x darab utas lesz akkor 200Ft-os jeggyel ezt nagyon könnyen elérheti.


Amúgy nem 10 volt. Tudok olyanról amikor kb 50 ember is fillérekért repült, de lehet, hogy a többi utas közül is sokan alig fizettek a jegyeikért.

2013. jún. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olcsó repülőjegyek most is vannak. Nézelődni kell, keresni kell. Persze más kategória, mint amikor tényleg 49 Ft vaolt egy jegy, de vannak.

Ha van Wizzair tagságid, volt a napokban Cluj ezer forint alatt. Rendszeresen van Charleroi és Malpensa 4000 Ft alatt. Ne a nyári főszezon áraiból indulj ki, most jön az olcsó nyaralások időszaka. Keress rá, és évezd, hogy 10eFt alatt retúrban nagyon jó helyekre eljuthatsz.

2013. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!