Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Első repülőutam 17 évesen,...

Első repülőutam 17 évesen, valami jó tanács mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
Kicsit izgulok, hogy minden rendbe legyen.Mondanátok pár jó élményt vagy mire figyeljek oda.?:)
2013. jún. 30. 09:44
 1/6 schocko ***** válasza:
100%
Nagyon szépek a felhők felülről.
2013. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
aludni lehetetlenség :D vagyis szerintem... zenét hallgatni és közbe nézni kifelé az ablakon... :$
2013. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem lesz semmi gond, igazábólha van rep jegyed akkor nem is lehet semmi gond. Nincs semmi olyan amire különösen figyelni kell még az sem történhet meg hogy rossz gépre szálsz. Én csak a felszállást szeretem, maga az út unalmas, hosszu járaton tudsz aludni, ha nem fapadossal mész akkor kapsz kaját ezzel is gyorsabban tellik az idő. Szóval ne aggódj, jó moka a repülés.
2013. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én anno Ryanairel utaztam, illetve most is velük fogok, nem tudom hogy te milyennel mész, leírom az én tapasztalataimat.


Úton Ferihegy felé.. már paráztam kicsit, mi van ha felrobban vagy leszakad a szárny vagyrészegleszapilótaésmindmeghalunk. Érdekes módon minden félelmem elszállt(érted elszállt.. :D) mikor oda érkeztünk, és láttam hogy percenként jönnek mennek az újabb repülők. A becheckolás hosszú és unalmas volt, de lényegesen jobban szervezett volt itthon, mint Dublinban, ahol órákat állunk a sorban, majd egyszer csak összenyitják az egész mindenséget és mint valami malacok akik a kajáért tapossák egymást próbálunk előrébb jutni. Remélem neked ezt sikerül elkerülni :D Szóval ja, checkolás vége, szokásos várás, aztán amikor felértem a gépre, hát kicsit ledöbbentem, azt hittem szebb lesz belülről, vagy nem tudom, fapados járattal mentünk valóban, na de ennyire? aztán végül is meg lehetett szokni, nem volt az olyan kényelmetlen mint azt az ember elsőre hiszi. Nem vagyok egy gyenge gyomrú, illetve régi osztálykirándulások alkalmával nem én ültem busz elejében, és fogtam a hányózacskót, de kicsit megviselt az 1. út. főleg emelkedés/ereszkedésnél, ilyen hullámvasút feeling, de túl lehet élni. Hozzá kell tennem, hogy elég hangos a gép repülés közben. Majd a leszállás... amikor talajt éreztem, illetve valami olyasmit, akkor kicsit megkönnyebbültem, de utastársam ezeket a szavakat mondta: "Jaj ettől mindig megijedek..." Mitől is? Majd valami oltári nagy, nem is tudom, pukkanás, csörtetés, ricsaj, kezdtem azt hinni hogy gáz van, kiderült hogy csak a turbina kezdett fékezni, illetve ha jól tudom visszafelé pörögni, de nem vagyok se pilóta se repülőgépészmérnök(van ilyen?) úgyhogy passz, lényeg hogy majd ne ijedj meg :D. Köröl belül ezekre lehet számítani, illetve ha vissza is jössz, akkor már lényegesen kellemesebb lesz, legalábbis nekem nem voltak panaszaim a visszaúton, nem szédültem, már nem is paráztam.

2013. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazából a repüléstől nem izgulok annyira vagyis csak ne legyen migrénes fejfájásom és elleszek :D Viszont az angolom nem tökéletes úgyhogy azért parázok, ha valami gáz lenne valahogy megértessem magam.:)
2013. júl. 1. 08:55
 6/6 anonim ***** válasza:

ha esetleg attól félsz, hogy fájni kezd a fejed, akkor tegyél el a kézipoggyászodba egy szem aszpirint, annyira meg csak tudsz angolul, hogy kérj egy pohár vizet a légiutaskísérőtől, hm? :)

de no para, megleszel. ja, ahogy mondják... ha az ablaknál ülsz, az esetleg klassz, mert bámulhatsz kifelé, de ha nem ott, akkor vigyél zenét, relaxálj, bambulj, nézd az embereket. vagy vigyél egy könyvet, az is segít.

2013. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!