Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Érdemes poggyász biztosítást...

Érdemes poggyász biztosítást kötni, ti szoktatok? A helyszínen is lehet utazás előtt?

Figyelt kérdés

A feladandó poggyászba nem akarok semmi értékeset tenni, csak ruhák, cipő stb. meg néhány kozmetikai cucc fog bele kerülni. Viszont aggódok, hogy mi van ha elkeveredik és napokig nem kapom meg a bőröndömet. Akkor biztosítás nélkül is kapok valami kártérítést?


Azt hallottam, hogy ha időben becsekkolok és feladom a poggyászt, akkor nagy valószínűséggel kerül fel a u.arra gépre, amivel utazok. Ha kések akkor viszont lehet addigra megtelik és más járatra teszik fel. Ez tényleg így van?


WizzAir-rel fogok repülni, és az oldalukon nem találtam sok értékes infót.. ezért kérdezősködök itt mielőtt megkeresném őket telefonon.



2013. júl. 6. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Utas és bőröndje egy gépen utazik, ez az első számú szabály. A kivétel a késő, elkeveredett csomagokkal lehet.

Olyan, hogy "megtelik" nem reális, mert a csomagtér mérete aszerint van kialakítva, hogy mennyi utas fél el rajta.


Az utasbiztosításod általában tartalmaz poggyászkésedelmet is, ezt nézd meg. Jól jön, nem is kevés az az összeg, amelyet fizet késő csomag esetére.


A csomag rövid átszállítási idő esetén tud elkeveredni, amúgy nem sok esély van rá.

2013. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 norzsu válasza:
52%

Sokszor repültem már, én nem szoktam poggyász biztosítást kötni, feleslegesnek tartom. Eddig mindig megvolt a csomagom, pedig néha értékesebb dolgok is voltak benne.

Csak ugyanarra a gépre kerülhet a poggyász, amelyikkel utazol!

2013. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor én életemben először repültem, rögtön elsőre sikerült elküldeniük a csomagomat Rómába. (én Londonba mentem) Másnap estére kaptam vissza a táskát, így tudták megszervezni. Kicsit kellemetlen volt, de ki lehetett bírni.


Egyébként szerintem ha semmi értékeset nem teszel a csomagba, felesleges biztosítást kötni. A titok annyi, hogy a kézidben legyen egy váltásnyi ruha, arra az esetre, ha véletlenül elkutyulják. Nem fordul gyakran elő, de megesik. És általában másnap legkésőbb meg szokott érkezni a csomag.


Ha elveszik, be kell jelenteni a reptéren. Le kell írni, hogy nézett ki pontosan a táska, milyen típus, milyen márka, milyen méret, milyen szín, stb. Felveszik az adatokat és azt szokták csinálni, hogy kiviszik a szállásodra díjmentesen a csomagot. Nekem legalábbis kihozták.

2013. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Az első repülésem volt, Rómába mentem és Londonba küldték el a csomagot. Kb. másfél nap volt mire rájöttek hol van a csomag és a 4. napon kaptam vissza. Ez így elég kellemetlen volt...

Nem kötöttem biztosítást, de legközelebb jó lenne valami ami legalább annyit fizet, hogy fedezze a költségeket amit ruhára/kozmetikumokra kell költeni.

2013. júl. 17. 11:54
 5/5 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy igenis gyakran előfordul, hogy elkeveredik a csomag. A római reptér tele volt bőröndökkel, a kiadó mentén sorakoztak gazdátlanul míg a személyzet el nem vitte őket. Rengeteg volt kint, de a raktárban is. Amikor bejelentettük, hogy elvesztett az ügyintéző közölte velünk, hogy ez rendszeres dolog és az hogy csak egy csomag veszett el az átlagon felüli teljesítmény.
2013. júl. 17. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!