Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi esélye van annak hogy...

Mennyi esélye van annak hogy pont én ülök azon a gépen amelyik le fog zuhanni?

Figyelt kérdés
Repülés előtt nem fordul meg ilyesmi a fejetekben? és ha elkezd zuhanni olyankor mit kell csinálni? vajon mikor becsapódik gyorsan halok meg? ma is néztem egy légikatasztrófás sorozatot, teljesen felzaklatott, a pilóta kizárta a másodpilótát a fülkéből és direkt lezuhant a gépével 104-en haltak meg

2013. júl. 31. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Tehát a kérdés az, hogy hány sikeres repülésre jut 1 baleset. Ez bizonyára 1: a millióhoz nagyságrendű arány. Tény, hogy autóbalesetre nagyobb az esélyed, aztán mégse történt meg veled, szóval...

De azt mondd meg nekem, hogy miért gond számodra a halál? Az csak annak rossz, aki itt marad és őrzi az emléked.

Ha egy repülőgép utazómagasságról zuhanni kezd, az nem pár másodperc hanem akár perceket is jelenthet. Az a pár perc az életed legintenzivebb élménye lenne, minden eddigit felülmúlna a feeling. Külön élmény-faktor, hogy mindezt sok más emberrel együtt éled át. Ha mindenki meghal, akkor a saját halálod sem olyan nehezen elviselhető gondolat. Engem részben megnyugtatna a tudat, hogy az utastársaim is elpatkolnak. És téged?

2013. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

aha nekem is ez a pár perc biztos nagy adrenalin fröccs lenne, mindig is arra vágytam hogy 100 emberrel együtt haljak meg, te beteg ember :D, talán ha "időss" lennék

de amúgy kipróbálnám azt a párpercet, de úgy hogy utána nem zuhanna le végül a gép hanem az utolsó pillanatban felhúzná a pilóta és persze nem sérülnék meg

2013. júl. 31. 23:03
 3/10 anonim ***** válasza:

"ha elkezd zuhanni olyankor mit kell csinálni"

ordits ahogy a torkodon kifér,esetleg tapizd le minden elérhető nő csöcseit :D

2013. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor rettegj ettől, ha neked így jó. Én ha repülők, átadom magam a dolgok áramlásának. Az aggodalom nem változtat semmin.
2013. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem rettegek csak most ezek a kérdések felvetődtek bennem

2-es ez egy jó ötlet :D csak az lenne a gáz hogy azt hiszem zuhanunk minden csöcsöt megfogdosok aztán a pilóta bemondaná hogy csak egy légörvény volt :D

2013. júl. 31. 23:16
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az a pár perc az életed legintenzivebb élménye lenne, minden eddigit felülmúlna a feeling. Külön élmény-faktor, hogy mindezt sok más emberrel együtt éled át. "


LoL :DDDDDD

2013. aug. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdésnek nincs sok értelme, amíg nem kezdesz el ezeken is gondolkodni: vonaton mennyi az esélyed? (mostani spanyol katasztrófa megvan?? Magyarország: Monorierdő? és volt még pár...)

vagy épp busszal mennyi az esélyed? (Pörbölyi katasztrófa és sok egyéb)

vagy autóval mennyi az esélyed? (na autós balesetből annyi van, hogy külön kiemelni nem is lehet)


Ezekhez képest repülővel utazni nagyságrendekkel biztonságosabb. Minden többszörösen túlbiztosított, nagyon ügyelnek a biztonságra és sok mindennek kell egyszerre bekövetkeznie egy katasztrófához.


"Ha mindennap repülőre ülnénk, valószínűsíthető, hogy 14 ezer évig nem érne bennünket baleset"

[link]

2013. aug. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy vagyunk drótozva, evolúció által, hogy megfordul a fejünkben. Ugyamakkor, menetrendszerű járaton az EU-USA területén elképzelhetetlenül ritka a halálos áldozattal végződő baleset. Keressél, ha tudsz (a mostani SF-i balesetet kivéve tizenéve nincs másik).
2013. aug. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha en is a gepen vagyok akkor sok eselyed van ra

udv,Abdul Salim

2013. aug. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Úgy vagyunk drótozva, evolúció által, hogy megfordul a fejünkben."


És emiatt aztán hamis biztonságérzete van egyeseknek az autóban és ugyanezek az emberek félnek repülőre ülni, merthogy az biztos lezuhan :))

2013. aug. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!