Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan induljak el ha steward...

Hogyan induljak el ha steward akarok lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A következő tanévben fogom kijárni a gimnáziumot, így itt az ideje információkat gyűjtenem. Légiutsakísérő szeretnék lenni. Azt sem tudom hogyan induljak el. Milyen iskolába kell mennem, vagy esetleg csak OKJ képzésre menjek el? Az idegennyelv nem probléma, Németet is és az angolt is középfokon tudom(bár nem tudom, hogy ez elég-e). Sokaktól azt hallottam, hogy az OKJ képzés nem ér túl sokat. Nem tudom mit tegyek. Abban is szeretném tanácsotokat kérni, hogy kezdő ként, mely légitársaságoknál érdemes elhelyezkedni, illetve, hogy mely légitársaságoknál van esélyem elhelyezkedni. Van esetleg olyan légitársaság amely nem fapados, és van is esély ott dolgoznom? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :)
2013. júl. 31. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:

OKJ-s képzéssel ne foglalkozz, szerintem az semmit nem ér.

Mindenképpen kell, hogy angolból nagyon erös legyél. Nem is kell írnod tudni nagyon, leginkább a beszéd ami folyékony és szép legyen. A német mellé már csak plusszt jelent, de ha beszéled csak akkor szabad megemlíteni ha tökéletesen beszéled. Európai fapadosokra könnyeb bejutni, minden légitársaság csinál egy válogatást majd egy kurzust ahol mindent megtanítanak...

Èrdemes fapadossal kezdeni, és ha néhány év után már sok tapasztalatod van lehet, hogy van esélyed egy ázsia nagy társasághoz is bejutni. Az arab légitársaságok a legjobbak pl emirates, ethitad(remélem jól írtam) stb... ezek minden évben több helyen a világban csinálnak légikísérö válogatást. Nem kérnek elöéltet, mert mindent ök tanítanak meg. Ök olyan embereket vesznek fel, akik nagyon csinosak(nem a szépség, hanem az összhang), megnyeröek, lazántudnak viselkedni, de tisztelettel, és nézik, hogyan tudsz viselkedni. Ide egy már dolgozó légikísérönek is nagyon nehéz bejutnia.


Èn azt mondom, hogy ha ilyen munkában gondolkozol ne Mo-n akarjál neki indulni.

Amit még tudok neked ájánlani az buttler-nek tanulni, de ezt is talán angliában. Ha jó tanuló vagy akkor ha mo-ról akarsz idnulni akkor egy szálloda szakos egyetemet válassz.

2013. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Hát bevallom, nem Magyarországon szeretnék dolgozni. Gondolkoztam már több légitársaságon, legfőképpen a Lufthansára és az Air Berlinre gondoltam, de gondolom nehéz bekerülni. Fapadosnál melyiket ajánljátok a legjobban? Esetleg van valami jó német fapados, vagy inkább másba gondolkozzak?
2013. aug. 1. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Ryanairhez pl. kb. bárkit felvesznek. Ugródeszkának, tapasztalatszerzésnek szerintem mindenképp jó, amíg jobbat nem találsz.
2013. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!