Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha a pilóta sikeresen landol,...

Ha a pilóta sikeresen landol, akkor tapsolni kell?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy kiskoromban, mikor mentünk Krétára, landolásnál mindenki tapsolt(odafelé és visszafelé is). Megnéztem az akkori felvételeket, és nemcsak ott, hanem más repülőutaknál is volt taps, csak azokra már nem emlékeztem.


Most nyáron viszont 4 repülővel is utaztam, de sehol nem tapsolt senki. Most akkor mi a helyzet?



2013. aug. 4. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell, de szoktak. Az én néhány repülőutamon is volt taps, de úgy látszik, eltűnőben van, ha a tieiden nem volt.
2013. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én tapsot kizárólag európai útjaimon hallottam, de ott is csak charter és fapados járatokon. Lufthansanál még senkit nem hallottam tapsolni.
2013. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6-7 éve még divat volt. De az utóbbi években már nem csinálták sehol.
2013. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kb. hét éve ültem utoljára repülőn, akkor meg előtte is még divat volt, ma már eltűnőben van.
2013. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nyaralójáratokon ma is divat. Ahol viszont olyanok utaznak többségben akik napi/heti/havi szinten repülnek rendszeresen ott nem divat, hiszen a buszvezetőt, mozdonyvezetőt stb. se szokták megtapsolni. A nyaralójárat az más. Ott tele van olyan utassal akik évi egyszer, a nyaraláskor látnak repülőt (vagy esetleg sok év után spóroltak össze egy repülős nyaralásra valót) és nagy élmény nekik a repülés, újdonság stb. és nagyon örülnék, hogy "jé, dejó, leszállt, pedig azt hittem le fog zuhanni" :))
2013. aug. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

szerintem ez valami ostoba magyar charterszokás :) najó, töredelmesen bevallom, 12 évesen én is tapsoltam a TU-154-esen, bár ott okom is volt rá :)


a stweardessek tapsoltatják az utasokat, sztem nem önálló ötlet :)

2013. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ryanairen szoktak tapsolni :D
2013. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ezt nem értem minek kell, ha le zuhan akkor fütyülnek az utasok! :D
2013. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!