Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » WizzAir-rel szeretnék november...

WizzAir-rel szeretnék novemberben Rómába utazni. Mi a pontos menete?

Figyelt kérdés
Igazából az utasfelvétel részét nem értem. Ha az online utasfelvételt választom, akkor küldenek majd egy beszállókártyát, amit nekem kell itthon kinyomtatnom, de azt mikor kell és hol odaadnom? Az első lépésben amikor a jegykezelés és a poggyászfeladás történik, vagy amikor már a beszállás előtt állok, és a kézipoggyász átvizsgálása is történik?

2013. aug. 21. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:

A weboldalon elintézed az online becsekkolást és kinyomtatod a beszállókártyád, ami meg fog jelenni a művelet után. A reptéren kell odaadnod, amikor mész a becsekkoló pulthoz (feladod a bőröndöd is).

Kézipoggyászt akkor vizsgálják, ha már túl vagy a becsekkolásos poggyászfeladáson és mész be a kapukhoz, szóval akkor van egy biztonsági ellenörzés és ott. Oda már csak az utasok mehetnek, rokonok nem.

2013. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. :)
2013. aug. 22. 07:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha csak kézipoggyászod van, akkor nem kell a becsekkolós pulthoz menni, mehetsz rögtön az ellenőrzésre.
2013. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" A reptéren kell odaadnod, amikor mész a becsekkoló pulthoz (feladod a bőröndöd is). "


Nem egészen. A beszállókártya beszálláskor fog kelleni. Ezért is ez a neve. :) Szóval közvetlen gépre szállás előtt fogják elkérni és egy részét ott letépik, az lesz a légitársaság példánya. Nomeg előtte a biztonsági ellenőrzés elején is kérik, de ott nem tépik le csak vonalkód olvasóval csippantják, ezzel ellenőrizve, hogy tényleg aznapra szóló jegyed van. És így van kiszűrve, hogy ne mehessen be senki más a terminálba.


Kérdező: Nem küldenek neked semmit. Legfeljebb emailben egy-két figyelmeztetést hogy ideje becsekkolnod! Ha nem teszed meg, a reptéren is lehet. Jó pénzért... szóval csináld meg inkább online, ingyen!

2013. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Online tervezem :) gondolom ahogy megveszem a jegyet, küldenek pár mail-t. Bár ez az utolsó válasz kicsit megzavart. Ha jól értem megveszem a jegyet az interneten, kapok pár visszaigazoló e-mailt (ekkora már ugye kiválasztottam az online check-in opciót), indulás előtt pedig x nappal a Wizzair honlapján keresztül elintézem az utasfelvételt a már előzőleg megkapott adatok alapján, kinyomtatom a kinyomtatni valókat (4 darabot mivel ketten oda-vissza útra megyünk), adott napon megyünk a reptérre, ott nem állunk be a sok pult egyikéhez (ahol a bőröndöket adják fel), hanem mehetünk egyből a biztonsági ellenőrzést elvégző kapuhoz?!

És akkor pl ennél a biztonsági kapunál ellenőrzik a kézipoggyászt? Bár az egyikünknél a fizetős poggyász lesz, gondolom ettől nem kerül más sorrend alá a dolog.


Amúgy bocsi a sok kérdésért, de sosem repültem még és nem a reptéren akarok kóvályogni miközben telik az idő a gép indulásáig :)

2013. aug. 22. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell a pultokhoz sorba állni, ha feladott poggyászotok lesz.

Ha nagyobb méretű (fizetős) kézipoggyásszal mentek, akkor simán mehettek rögtön az ellenőrzésre.


Egyébként amikor megvetted a jegyet, akkor a visszaigazoló mailben lesz egy kód, ez kell csak majd az online chek-in-hez, meg a személyes adatok. Utazás előtt 2 héttel már meg lehet csinálni. Ha minden adatot kitöltöttél, akkor aktív lesz az az opció h pdf-ben megnyithasd a beszállókártyát. Csak ezt kell kinyomtatni.

2013. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor dióhéjban:


Ha online megtörtént a becsekkolás, le tudod tölteni pdf-ben a beszállókártyákat. Ezeket ki kell nyomtatni. Fontos, hogy mindet külön lapra! Egy lapnak csak az egyik oldalán legyen valami, mivel amikor nézik, az egyiket elveszik tőled.


A check in pulthoz, ha nincs feladandó poggyászod, nem kell odamenned. A fizetős kézipoggyásszal sem. Egyből mehetsz a biztonsági ellenőrzéshez. Itt fogják kérni a beszállókártyát: ahogy előttem is írták, le fogják csippantani és visszaadják a kezedbe. Ha átjutottál a biztonsági ellenőrzésen és elindulsz a kapukhoz, akkor elő kell készíteni a két papírt. (fejenként kettő lesz) A beszállításkor a személyi igazolvány vagy útlevél mellé fel kell mutatni a személyzetnek, aki az egyik ilyen lapot megtartja magának.

A gépbe való beszálláskor a légi kísérők is kérik az igazoló okmányt és a maradék beszállókártyát: de csak megnézik.

A beszállókártyát meg kell őrizni a célállomásig.

2013. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha átjutottál a biztonsági ellenőrzésen és elindulsz a kapukhoz, akkor elő kell készíteni a két papírt. (fejenként kettő lesz) A beszállításkor a személyi igazolvány vagy útlevél mellé fel kell mutatni a személyzetnek, aki az egyik ilyen lapot megtartja magának. "



Nem tudom milyen két papírra gondolsz? Ha jól sejtem rég utaztál wizzairrel, amikor még két lapos volt a beszállókártya (egyik a légitársaság példánya, másik az utas példánya). Jelenleg jópár hónapja már csak egy lapos a wizzairnél is (ahogy a ryanairnél már évek óta) és letépik az alját majd beszálláskor, az lesz a légitársaság példánya. A teteje marad az utasnál és a fedélzetre lépéskor azt ellenőrizni még az utaskísérő, hogy biztosan jó gépre szálljon az utas.

2013. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A lényeg akkor hogy nem a check-in pultnál kell kezdeni hanem lehet menni egyből a következő lépésre. Ott is gondolom ha kérdeznék még majd elmondják :)


Mondjuk most magával a vásárlással is akadt probléma azt hiszem. Csütörtök este vettük (volna) meg a jegyet, átutalást választottuk. Azt írta hogy 24 órán belül el kell utalni, viszont az a lényeg hogy 5 napon belül kapjunk visszaigazolás. Most azt írja a foglalásra hogy Tartva. Akkor ezt 5 napig ténylegesen tartja? Merthogy a pénzt azonnal el is utaltuk és nincs is a számlán...

2013. aug. 24. 09:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Az úgy rendben van. Pár napon belül megerősítik a foglalást, emiatt ne aggódj! Idő kell míg feldolgozzák.


Mondjuk nem értem miért nem kártyával fizettél. Úgy egyből megvan és ugyanannyiba kerül. Sőt tulajdonképpen kevesebbe mert a tranzakciós adók miatt az utalás egyre drágább, a kártyás vásárlás meg még mindig szinte minden banknál ingyenes. Ráadásul egy esetleges légitársaságnál bekövetkező csőd esetén kártyás vásárló könnyen vissza kapja a pénzét míg az utalással vásárló lehet hogy soha nem kapja vissza.

2013. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!