Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában szeretnék házat...

Angliában szeretnék házat vásárolni, mi ennek a menete? 2 szobásra gondoltam valahol a tengerparthoz közeli városban. Mennyi minimum tőke kellene a megvalósításához?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
20 millió forint
2013. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 szobás lakásra kell legalább számolni olyan 120.000 fontot, azaz cca. 42.000.000 Ft. Tengerpart közelében illetve jobb helyeken ennél több is lehet.
2013. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom minimum egy bejelnetett lakcímednek kell Angliában lenni és érvényes okmányaidnak.


Ahhoz, hogy normális életet tudjál élni maximum a család egész bevételének az 1/3- szabad hogy a lakhatás kiadásai legyenek (lakbér/hitel +rezsi).


habár én németországban élek, de itt nem nézik amminimum tökét, csak az össz bevétel és össz kiadást.

Össz bevételhez a fizetés+ családipotlék+egyéb bevétel tartoznak. Az össz kiadáshoz pedig minden autóként az üzemanyag+karbantartás, lakás rezsije, egyéb hietelk stb...

Ezt mérlegelve mondja meg a bank, hogy kb mekkora hitelt ad és mennyi havi törlesztéssel.


Kettes: ényleg ilyen olcsóak Angliában az ingatlanok? Azt hittem, hogy ennél lényegesen drágábbak. Mi egy aprócska faluban élünk németországban valahol a világ végén, és nálunk is van ennyiért 2 szobás lakás, de ezek olyan panelfélékben, 200 évesek. Mindig azt hittem anglia sokkal drágább.

2013. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Kettes: ényleg ilyen olcsóak Angliában az ingatlanok? Azt hittem, hogy ennél lényegesen drágábbak. "


Ez csak egy induló összeg. Nagyjából ennyitől indulnak az árak vidéken. Londonban ennyiért még egy studiót sem kapsz. Én most akarok belevágni lakás vásárlásba, itt Angliában, eléggé benne vagyok a témában. Itt a credit history alapján határozzák meg, hogy mennyi hitelt kapsz. Ha valaki az évek alatt rendesen fizette a lakbért, nem volt rezsi elmaradása sem, telefon előfizetésben, mindig volt autóbiztosítása, nem tartozik a councilnak sem, az nagy eséllyel jó adós kategóriába esik, azaz több hitelre jogosult.

2013. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, hogy normális életet tudjál élni maximum a család egész bevételének az 1/3- szabad hogy a lakhatás kiadásai legyenek (lakbér/hitel +rezsi). "


Itt, Angliában ez majdhogynem lehetetlen, pláne egy nagyvárosban. A lakhatás itt a legnagyobb költség. Amióta itt élek, a bevásárlásaimon nem kell spórolnom, ehetek akár bio élelmiszert, stb, de a lakhatás az egyetlen, ami húsbavágó.

2013. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

120.000 fonttért tengerparti 2 szobás lakást nem kapsz. Én olyan 80 km-re lakom a tengerparttól és az olyan lakások amit én bérelek (2 szobás) 140 ezer fonttól indulnak.

Szóval lakást venni és bérelni a legdrágább befektetés Angliában..

Csak hogy képet kapj egy tengerparti ingatlan árakról...

[link]


200 ezer fonttól indulnak..

2013. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell, hogy legyen hiteltörténeted, ha hitelben gondolkozol. Itt nagyon megnézik még azt is, hogy kinek nyitnak bankszámlát, nemhogy a lakáshitelt. A hitelhez kell hogy elérj egy bizonyos "credit score"-t. Amit olyan dolgok építenek fel, mint hogy ügyesen visszafizetted-e a felvett kölcsönöket/hitelkártyákat, vonnak-e rendszeresen különböző díjbeszedőt, telfon számlát stb a bankszámládról, ment-e mínuszba a számlád , van-e megtakarítási számlád, meg hasonlók. Továbbá, ahogy az előttem szólók is írták megnézik, hogy mekkora hitelt "bírsz ki".

Amúgy jelenleg, amennyire én tudom 10% a minimum önerő.

Ja és fura de a tengerpart lehet akár olcsóbb mint mondjuk Sussex.

Az egyik hozzászóló linkelt egy oldalt, ott tanulmányozhatod az árakat illetve azt is, hogy milyen az a város a különböző statisztikák szerint pl. átlagéletkor, bűnözés, iskolai teljesítmény stb.

2013. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!