Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szeptember végén fogok életemb...

Szeptember végén fogok életemben először repülni. Nagyon félek, főleg mert teljesen egyedül vágok neki. Hogyan nyugtathatnám meg magam?

Figyelt kérdés
Érdemes előtte inni egy-két felest? Már arra is gondoltam, hogy felszállás előtt elszívok egy kis "zöldet" ( egyetemi éveim alatt lenyugtatott a szigorlatok előtt :D ) Szóval ha van valami ötlet, nagyon várom, mert már most idegeskedek..

2013. szept. 4. 15:57
 1/9 anonim válasza:
72%
Egyáltalán nincs mitől idegeskedni majd meglátod!Felszálláskor meg leszálláskor lesz esetleg egy kis adrenalin érzésed a gyomrodban de az tök jó és egyáltalán nem vészes!A füled is lehet hogy befog ott fennt dugulni de ennyi az se mindenkinek!Ne parázz észre se fogod venni mintha egy kocsiban ülnél csak kényelmesebb!A zöld szerintem nem segíteni fog inkább ártani ilyen helyzetben!
2013. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
21%
Meg fogsz halni!
2013. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Mitől félsz? Úgy sem zuhan le, ha meg még is akkor valószínűleg gyors halálod lesz...
2013. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Maradj otthon!
2013. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek igazán kedves, segítő válaszok, köszönöm. Nem attól félek, hogy lezuhan, csak.. A vidámparkban is sikítok, mindenen, hát mi lesz akkor a gépen?! :D Nem hiszem, hogy örülnének az utasok, ha az ajtót cibálnám "Engedjenek ki! Nem akarooom!" felkiáltással.. :D
2013. szept. 5. 18:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne csináld már, gyerekek is repülnek. Még egy embert nem láttam cirkuszolni emiatt.

Ne igyál és ne füvezz előtte, mert inkább csak kellemetlenséged lehet belőle.


Gondolj arra, hogy a repülés a legbiztonságosabb közlekedési forma, nagyobb esélyed van egy autóbalesetre mint arra, hogy lezuhanj.

2013. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" A vidámparkban is sikítok, mindenen, hát mi lesz akkor a gépen?! "


Buszon sikoltozol? Mert kb. olyan lesz, nem mint a vidámparkban.

2013. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"felszállás előtt elszívok egy kis "zöldet" ( egyetemi éveim alatt lenyugtatott a szigorlatok előtt"


Gondolj arra, hogy lehet, hogy a pilóták is éppen füveznek ott elől,

mert nekik is ez lesz az első felszállásuk...

2013. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a lehető leghülyébb ötletek. Ha eleget iszol, vagy kábszerezel föl sem engednek a gépre, nagyon helyesen...

Szerintem sokkal inkább ártana, mint használna.


Néhány javaslat:


-Ismerd meg és készülj fel, hogy mire számíthatsz! Ha egy kicsit többet tudsz a dologról, rá fogsz jönni, hogy a tipikus félelmek totál alaptalanok.


-Tudatosítsd magadban, hogy ez az egyik legbiztonságosabb közlekedési forma, ugyanolyan távon vagy 40szer nagyobb eséllyel ér súlyos autóbaleset.


-Egy szem nyugtató sokat segíthet, beszélj a dokival! Speciel ennek lenne értelme is.


-A tipikus tévhiteket is érdemes átgondolni:


-A repülőgép törékeny: totális hülyeség, nagyon erősek és rugalmasak, éppen azért nagyon erősek, mert rugalmasak.


-A turbulencia veszélyes: nem, a turbulencia kényelmi kérdés, nem pedig biztonsági, a repülőgépek gond nélkül elviselnek olyan rázkódást és turbulenciát, amit az utasok elképzelni sem mernek. Magyarul annak, amit utazás során tapasztalhatsz, annak sokszorosát is simán...:)


-Ha leáll a hajtómű, akkor lezuhan a gép: dehogyis. Egyrészt minimum 2 hajtómű van, és borzasztó valószínűtlen, másrészt hajtómű nélkül is nagy távolságokba, akár 50km-re is el tud vitorlázni és simán leszállni. Előfordul, eleve, hogy alapból álló hajtóművel szállnak le, hogy megtakarítsanak üzemanyagot...


-Készülj föl rá, hogy a repülő egy hangos gép és egy csomó zajt fogsz hallani "completely normal".


Amire számíthatsz:

-A felszállás előtt nagy gyorsulás, amikor elemeli a gépet akkor igen intenzív emelkedés. (én tériszonyos vagyok, de ablak ablak mellett én is kibírtam...)


-Amikor fordul, akkor 10-20 fokban megdől, ez kissé para, de amúgy meg lehet szokni. :)


-Gyomorban olyan érzés lehet, mint a liftezés, vagy a hintázás, ha ezt nem birod, akkor valami szert erre lehetne.


-Itt egy reális videó, hogy mire számíthatsz, tudatosítsd, készítsd magad: http://www.youtube.com/watch?v=bKtylxRKzdg


Remélem ennyi már elég lesz! A végén 90%, hogy nagyon élvezni fogod...:D

2013. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!