Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Van rá lehetőségem, hogy...

Van rá lehetőségem, hogy légiutas kísérő-ként (cabin crew) dolgozzak egy légitársaságnál?

Figyelt kérdés

23/f

Olvastam például a WizzAir honlapján a jelentkezési kritériumokat, de sehol sem írta, hogy fiúkat is felvesznek és tudni szeretném, hogy csakis lányokat vesznek fel. Tudom, hogy stewardess-ek azok mind lányok, de cabin crew-ként fiúkra is szükség van, olyan repülőgép nincs, hogy csupa lányok dolgozzanak csak rajta.

És még valami ott írja, hogy alapfeltétel, hogy úszni tudni kell, vajon leellenőrzik ezt, megnéznek, hogy tényleg tudok-e úszni?



2013. szept. 10. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen férfiakat is felvesznek. Nem utaztál még?
2013. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Én már utaztam több olyan repülőn is ahol férfi stewardess volt.

Ha alap feltétel hogy tudj úszni, akkor tudni kell..

Én voltam olyan állásinterjún ahol szintén tudni kellett úszni, és azok akik az első rostán átmentek, azokat a második körben elvitték egy uszodába hogy akkor mutassuk meg, hogy tudunk úszni..(mindenki tudott..)

2013. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha gyakorlaton a vízre szállást szimulálják egy medencében, nem derül ki ha nem tudsz úszni? :)


Egyébként a férfi utaskísérőt steward-nak hívják, és van olyan járat ahol csak lányok dolgoznak. Ebből van a több.

2013. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Wizzairnél és ryanairnél is dolgoznak fiúk. Wizznél inkább csak lányok, elvétve van fiú, de a ryanairnél már mentem olyan géppel, hogy mindenki fiú volt. Az kicsit fura volt :D


Úszni tudni kell, ez alap feltétel, ahogy az angol tudás is. Alapos betanítás előzi meg a munkába állást. Ki fog bukni ha nem tudsz angolul vagy nem tudsz úszni.

2013. szept. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, vannak fiuk. Amugy rohadtul nem egy alom allas, van Ryan-es ismerosom, tudnek meselni. Pl csak a konkret levegoben toltott orakat fizetik, amikor a repteren vagy nem, az egyenruhat meg levonjak a fizetesbol (nem 2 font).
2013. szept. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Párom is a Wizzair-nél cabin crew, vagyis senior cabin attendant, ami annyit jelent, hogy ő a vezető légiutas-kísérő. Persze ehhez el kell jutni erre a szinte, de ő is "sima" légiutas-kísérőként kezdte 6 éve. És van elég sok fiú a cégnél. Szóval ez hülyeség, hogy fiú nem lehet, miért ne lehetne? Nincs semmi akadálya, csak felelj meg a kritériumoknak.
2013. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
És igen, leellenőrzik, vannak továbbképzések, amik kötelezőek, ott is le kell vizsgázni, és ott van úszás is, meg vízi mentés, meg ilyesmi. Szóval kell úszni, és ráadásul jól.
2013. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
A Ryanair meg inkább nem is mondom milyen cég, oda ne menjél. Mindennel lehúznak. A Wizz nagyon korrekt, nem vonják le az egyenruha árát, meg ilyenek. És kifizetnek rendesen...őket szerintem próbáld meg, vagy menj külföldre valami más légitársasághoz, de szerintem első körben a Wizz-t próbáld meg.
2013. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vannak aki már ajánlgatják melyik társasághoz menjen a kérdező.

Nem, nem ezzel kell kezdeni!

Meg kell tanulni úszni!!

Aztán jöhet a többi.

2013. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

"Meg kell tanulni úszni!!

Aztán jöhet a többi."


Aztán vagy közben meg kell tanulni angolul, folyékonyan! Még jobb ha az angol mellett még 1-2 másik világnyelven is tud. Aztán jöhet csak a jelentkezés.

2013. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!