Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Sürgős! Repülőre lehet felvinn...

Sürgős! Repülőre lehet felvinni (WizzAir) csokikat, amit nem a reptéren veszek?

Figyelt kérdés

jól tudom, hogy csak italt nem lehet felvinni, zárt eredeti csomagolásban lehet csokit?

köszi!



2013. okt. 11. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, igen.
2013. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet, feltéve hogy nem folyik. :-)

Minden krém, gél, kenhető cucc tilos, mert folyadéknak számít. Így pl a Nutella is kukába kerül.

De táblás csokival pl nincs gond.

2013. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és az ilyen szabályok egységesek, szóval mindegy hogy wizzairrel vagy bármi mással repülsz. Igazából amikor vizsgálnak a biztonsági ellenőrzésnél akkor még keverve vannak az utasok, a személyzet se tudja te mivel fogsz majd menni utána.
2013. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne???? Nem is értem...
2013. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nutellát elveszik..? Nem hoztam még nutellát soha repülőn, de szerintem annak grammban van a súlya is megadva, nem milliliterben. És szerintem nagyon nem folyik a nutella. Ennyi erővel lefagyasztom előtte és akkor nem veszik el. Ez tapasztalat vagy csak úgy mondtad?
2013. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalat. De nem állítom, hogy soha senki nem vitte még át. Nekünk egyszer még a dezodor stiftet is elvették.


Remélem nem komolyan írtad ezt a grammos dolgot. :D Kicsit vicces :D A reptéren nem azt nézik mi van ráírva, hanem, hogy mi van benne. A krém, gél és minden kenhető az folyadék. Van amikor átcsúszik, de ha szigorúak akkor nem.


Idéznék a debreceni reptér honlapjáról:

"Folyadéknak számító tárgyak:


Csokoládé krémek, krémek, olajak, italok, kenhető sajtok, májkrémek, paszták, mogyoróvaj, levesek,, szörpök, szirupok, víz, joghurt, túró, túró rudi, vaj, margarin, fagyasztott ételek, konzervek, hurka, kolbász, zselék, habok, szaloncukor, hajfesték, folyékony ajakrúzsok, folyadékos maszkok, folyékony állapotú keverékek, testápolók, aeroszolok és golyós dezodorok, parfümök, körömlakk lemosó és minden egyéb, hasonló halmazállapotú tárgy!"

2013. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Azért írtam, hogy nem is űrmértékben van megadva, hanem súlyra, mert számomra nagyon nagy hülyeségnek tűnik a nutellát folyadéknak minősíteni. Számomra a folyadék az valami, ami folyik. A nutella nem ilyen szokott lenni, mert akkor kakaós-mogyorós ital lenne a neve :)
2013. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem folyadéknak minősítik, hanem - adott esetben - KRÉMNEK.

2013. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Értettem, hogy a leírás alapján krém, de ez akkor is olyan hülyeség. Persze kis adagokban már felvihetném a gépre.
2013. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség. Szerintem is nyilván. De a szabály az szabály sajnos.

Ahogy az is hülyeség, hogy nyilvánvalóan innivaló dolgot sem vihetsz át a biztonsági ellenőrzésen akkor sem ha megkóstolod. (Kivéve kisgyerek esetén.)


Miközben öngyújtót és egészen kicsi bicskát(max. 6cm) átvihetsz. Namármost tehát a gépen az üléseket és esetleg utastársaidat megvághatod és akár fel is gyújthatod az öngyűjtóval amiket teljesen legálisan vihetsz.

De az 1 literes baracklé vagy nutella az bizony tilos. :D


Ne keress ebben logikát, mert nincs. Az eu így szabályozta, úgyhogy ezt kell betartani a személyzetnek akkor is ha még ő se ért ezzel együtt. Vagy kereshet más munkát.

2013. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!