Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi cigit lehet vinni kézi...

Mennyi cigit lehet vinni kézi poggyászban a WizzAir-en? Ukrajából, mivel ott olcsóbb sokkal a cigi.

Figyelt kérdés
1 karton, vagy csökkentették?

2013. okt. 17. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

NAV oldalán fent van mennyi a max amit behozhatsz.


Viszont ha ilyesmiket hozol a poggyászod lesz sokba..


megéri?

2013. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző: kézi poggyász ingyenes ha csak azt hoz.


Kérdező mindegy milyen légitársasággal jössz, az adott ország vám szabálya számít ahova mész. Tehát a magyar vám szabályok jelen esetben!

2013. okt. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor pontosan mennyit lehet hozni? mivel nem találom meg :S
2013. okt. 18. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:


"- 200 db cigaretta, vagy

- 100 db szivarka (darabonként 3

grammnál nem nagyobb tömegű),

vagy

- 50 db szivar, vagy

- 250 gramm fogyasztási dohány"


Ez akkor van ha EU-n kívülről hozod be, tehát pl. Ukrajnából ÉS csak akkor ha légi úton hozod!!! De a kérdés ugye erre vonatkozott.


(Amúgy ha nem légi úton hozod akkor ezen mennyiségek ötöde a legálisan megengedett!)

2013. okt. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kocsival/vonattal 2 dobozt hozhatsz be vámmentesen. Hogy repülőnél máshogy van-e, azt nem tudom.
2013. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
200 dobozzal hozhatsz be,de rejtsd el magadban!
2013. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Kocsival/vonattal 2 dobozt hozhatsz be vámmentesen. Hogy repülőnél máshogy van-e, azt nem tudom."


Ha 19 szál van egy dobozban (nem cigizek, de úgy tudom) akkor egészen pontosan 2 dobozzal és még 2 szállal hozhatsz :)


És igen, repülőre másképp van, 5x annyi megengedett, mint bármely más módon. Hogy ez az eltérés miért van azt nem tudom biztosan, de valami logika azért lehet benne: repülővel nem jársz ki napi szinten, míg ha gyalog is lehetne ennyit behozni akkor elég nagy szürke/fekete biznisz menne.

2013. okt. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat! :)

sokat segítettetek :D

bár a 200 dobozt kicsit soknak tartom, lehet, hogy elírást volt :D

2013. okt. 20. 15:23
 9/9 anonim ***** válasza:
200 szál és nem doboz. Aki írta is tudta csak viccelt és csempészésre célzott...
2013. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!