Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha nincs csak kézipoggyászom...

Ha nincs csak kézipoggyászom akkor az indulás előtt hány órával menjek ki a reptérre?

Figyelt kérdés
Wizz airral utazom ha ez számít

2013. okt. 25. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szabály.

Azt mondanám, mint a mesebeli táltos a gazdájának: úgy menj ki, hogy se le ne késsed, se órákat ne ücsörögjél fölöslegesen. Számolj úgy, hogy kb 5-30 perc a szeku, és 5 perc, míg rendbe szeded magad és eljutsz a kapuig. (Persze ez erősen változhat, attól függően, hogy mikor indul a géped.

Az a lényeg, kapuzárásra mindenképp legyél benn a jelzett kapunál.

2013. okt. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A feladandó csomag nem sokat oszt-szoroz a dolgon, hiszen amúgy is ki kell áldd a sort a becsekkoláskor. Kivéve, ha az indulási repülőtéren van önkiszolgáló becsekkolós gép vagy ha lehetőséged van otthoni internetes becsekkolásra. Akkor viszont megérkezéskor egyenesen mehetsz a biztonsági ellenőrzéshez és onnan az induló kapuhoz. Véleményem szerint 45 perc elég kell legyen, tartalékkal 1 óra.
2013. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha online becsekkol, akkor nem kell sorbaállnia.

Szerintem 1 órával előtte oké. Én pl mindig azon idegeskedek, nehogy történjen valami az úton és amiatt ne legyen elég az idő.

2013. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy óra bőven elég, ha pedig online becsekkolsz akkor még sok is! Vagyis ha otthon kinyomtatod a jegyet, akkor kézipoggyásszal rögtön mehetsz a biztonsági ellenőrzéshez, onnan pedig a beszállókapuhoz!
2013. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nana azért az 1 óra igen szűkös tud lenni és ez tapasztalat. Ha a reggeli órákban mész amikor 8-10 gép indul közel egyszerre akkor simán állhatsz 20-30 percet is sorba. Nekünk volt, hogy 6 órás géphez 5-re értünk a reptérre és épphogy időben elértük a kaput, már a többséget elvitték busszal a géphez amikorra odaértünk. De hozzá teszem hogy egy napos hobbi kirándulás volt filléres áron, szóval ha lekéstük volna sincs semmi gond.


Én azt mondom 1,5 órát minimum tartsál, de hidd el nem véletlen ajánlanak 2 órát. De ha tényleg komoly, drága út akkor én tutira kint lennék 3 órával előbb. Ne ezen múljon már a dolog! Mert a repülő egy percet nem fog várni rád!

Inkább unatkozz a reptéren minthogy lekésd a gépet.

Persze ha csak egy olcsó hobbi repülés akkor rendben van az 1 óra is. Jo eséllyel nem lesz gond úgy se. Ha pedig lekésed akkor legfeljebb hazamész, nem számít.

2013. okt. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy 1.5-2 órával előbb mindenképp. Van annyi dolog egy reptéren, hogy az ember ne unatkozzon, ha marad idő: megiszol egy kávét, nézegeted a boltokat, vagy bármi.
2013. nov. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!