Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Jövöhéten utazom Canadaból...

Gabo gabo kérdése:

Jövöhéten utazom Canadaból Budapestre 1 hónapra, Muncheni átszállással, de átszállásnál 4 5órát kell várnom. Kimehetek a reptérröl addig nézelödni vagy találkozni egy ott élö rokonommal? És a csomagom automatikusan átviszik a másik gépre?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 03:52
 1/8 anonim válasza:
75%

Lehet, hogy soknak tűnik a 4-5 óra várakozás, de arra, hogy elhagyd a repteret és vissza gyere időben, ahhoz elég kevés. Én szintén Kanadából jöttem London fele és 4-5 órát kellett várnom, megkíséreltem bemenni a belvárosba és találkoztam rokonokkal, de egy rohanás volt az egész. A csomaggal nem kell foglalkoznod, azt csak a végállomáson látod viszont, az nem akadály, de ahhoz, hogy elhagyd a repteret sorba kell állnod, nekem majdnem egy óráig tartott a belépés az országba, mert nem lehet csak úgy kisétálni. Aztán tisztában kell lenned az ottani tömegközlekedési lehetőséggel,jegyet váltani, aprópénz legyen nálad jegyre tudnod kell hogyan tudsz bejutni a városba, pontosan hová akarsz menni, térkép kell. Ugyanez vissza is igaz, tehát egy órával indulás előtt vissza kell érned, mert lehet, újra tömeg lesz a be chekkolásnál, és számíts arra, hogy több helyen is egy vagy fél óránál indulás előtt már nem engednek be, főleg ha a géphez busszal szállítják az utasokat.

Ha rokonnal akarsz találkozni, az a legjobb, ha megbeszélitek, várjon a reptéren és ő, ha rendelkezik helyi ismeretekkel, akkor vele elmehetsz és vissza is jöhetsz, de ismétlem az idő ehhez nagyon rövid, csak egy rohanás lesz, nem tudom, hogy megéri-e, mert nem sok idő lesz a látnivalókra, beszélgetni viszont a reptér környékén is tudtok. Szerintem semmiképp ne kockáztasd, hogy lekésd a gépet.

2013. nov. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Maga a müncheni repülőtér remek, de onnan bejutni a városba, elég vacak.

Vonattal kb 40 perc: időd lenne, de elég szűkös.


A csomagodat átviszik (feltételezve, hogy AC vagy LH-val repülsz)

2013. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oke,szoval a reptérröl akkor kimehetek,pl 3kmre taxival,hogy talalálkozzak valakivel?fog valami atrocitás érni kimenetelnél vagy visszajövetelnél?
2013. nov. 23. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Már miért érne bármilyen atrocitás???? München, nem a dzsungel. Persze hogy kimehetsz, a tranzit már schengeni terület, tehát az útlevélellenőrzésen túl vagy, oda mész (egész Európában, igazából) ahova akarsz.
2013. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem.Tehát akkor Munchenben is ellenorzik az utlevelem es utanna kimehetek?bocsi de meg nem volt ilyenben reszem...leszallok a geprol,kisetalok,beulok egy taxiba,elmegyek a rokonhoz,aztan vissza a repterre persze idoben es ennyi?
2013. nov. 23. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
igen
2013. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ennyi, és még annyit hogy az első válaszoló említette a check-in-t , azzal már nem kell foglalkoznod, még Kanadában megkapod a beszállókártyákat Budapestig. Jó utat!
2013. nov. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A chek-in kártyád ugyan megvan, de mivel elhagytad a repteret, újra át kell menned a vámvizsgálaton, ami több-kevesebb időt vesz igénybe, tehát számítanod kell rá.
2013. nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!