Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igenyelt mar valaki angol...

Igenyelt mar valaki angol allampolgarsagot? Ha megkapom, meglevo gyeremekem automatikusan megkapja (itt szuletett)? Ha meg szuletik masik, az megkapja? Kettos allampolgar leszek?

Figyelt kérdés
En most tervezem. 5 eve elek itt, most iratkoztam be angol tanfolyamra (Esol-entry level 3) olvastam, hogy kell hozza meg egy vizsga: living in the UK. Az erdekelne, hogy az Esol vizsga meg a living in the Uk vizsga nehezek e. Nem irja, hogy meg egyebb vizsgat le kell tenni. Az Esol tanfolyamom most 150 korul van, plusz 30 korul a vizsgadij, meg 50 font a masik vizsga, de azt ugy olvastam, hogy eleg csak vizsgazni, egy adott konyvbol megtanulni. Aztan olvastam, hogy 800 font kabe az allampolgarsagi. Ugy olvastam hogy 6 honap a varakozas, miutan letettem a vizsgat, mire kapok idopontot a ceremoniara. Szemelyes tapasztalata van valakinek ez ugyben?
2013. febr. 6. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
5 éve élsz ott és most kezdesz nyelvtanfolyamra járni? Mi a túrót csináltál eddig?
2013. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem kioktatast vartam. Egyebkent tudok angolul, elboldogulok vele, semmi gondom. Beszelgetek folyekonyan angolokkal meg masokkal, ertem akkor is, ha gyorsabban beszelnek. 2 okbol kell a vizsga: 1, akarok egy papirt, ami bizonyitja a nyelvtudasom, mert kell az allampolgarsaghoz. 2, a nyelvtanom nem tokeletes, a bonyolultabb igeidok nem mennek.

Egyebkent elarulom, hogy volt olyan az elso oran, aki mar 9 eve itt el. Valoszinu o is papirt szeretne. Ismerek rengeteg olyan kulfoldit, aki sokkal regebb ota kint van, mint en, megis a yes-en es a no-n kivul nem tud semmit. Ezzel csak arra akarok utalni, hogy attol, hogy kinn elsz, nem biztos, hogy tudsz is angolul. Ezek az emberkek altalaban lengyelek. Mindenhova beferkoztek, meg a munkakozvetitokhoz is, ezert van az, hogy kapnak munkat.

2013. febr. 6. 17:24
 3/9 rémuralom ***** válasza:
33%

Nagyon szeretem ezeket a nehéz-e a vizsga típusú kérdéseket.

A középiskolában rendkívül könnyedén vettem a dolgozatokat, szinte mindig ötöst írtam. Dolgozat után mindig megkérdezték tőlem, hogy nehéz volt-e. Egy ideig válaszoltam ezekre a kérdésekre, aztán belefáradtam, és már csak mosolyogtam. Aztán hallottam a többieket panaszkodni, hogy ilyen nehéz volt, olyan nehéz volt, örülök, ha meglesz a kettes stb. Na most akkor, kedves kérdező, szerinted nehéz volt a dolgozat, vagy nem?

2013. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
En meg azokat a valaszokat szeretem, amikor tokre nem a kerdesre valaszolnak, vagy semmire se megyek a valasszal. Ha mar meguntal valaszolni a nehez e a dolgozat kerdesre, akkor most mert valaszoltal?
2013. febr. 6. 17:37
 5/9 rémuralom ***** válasza:
33%

Ja, meg még a folyton elégedetlenkedő kérdezőket is nagyon szeretem. Válaszoltam a kérdésedre. Ha nem voltál elégedett vele, azt nem úgy kell jelezni hogy felháborodsz, mert akkor az életben nem fogsz normális választ kapni.


Ha tudsz angolul, akkor nincs az az angolvizsga, amelyet nehéznek találnál. Ha nehéznek találod, akkor még van mit csiszolni a tudásodon.

2013. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem en kezdtem a felhaborodast, ha jol emlekszem. Ha a kerdezo normalis kerdest tesz fel, de a valaszolo ilyen valaszt ad, joga van visszadobni a labdat...ha nem tud valaki normalisan valaszolni, akkor ne valaszoljon.
2013. febr. 6. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Mi pár éve utána érdeklődtünk az állampolgárság terén.

Abban igazad van hogy kell a nyelvvizsga papír bár nekünk azt mondták hogy egy sima Esol- entry elég lesz. Mondták hogy vizsgázni kell angol állampolgári ismeretekből. Ez azt jelenti hogy tudnod kell valamilyen szinten az angol történelmet, és a belpolitikát. Rákérdeztünk, és nagyjából arra tér ki hogy tudja az illető hogy milyen államforma van most az Egyesült királyságban. Tudni kell pár dolgot az uralkodói családról. Tudni kell hogy milyen parlament van (felsőház, alsóház lényege, működése stb) Tudni kell pár fontosabb miniszterek nevét. Az vizsgadíjak összegét nem tudom, de azt igen, hogy nem 800 font az állampolgársági díj hanem több mint 1000 font. Mi pár éve amikor kérdeztük akkor 1000 font volt. 3 év alatt ez csak emelkedett, nem csökkent.

Felvilágosítottak minket hogy ha nem sikerül az állampolgársági vizsga akkor se keseredjünk el, mert X font befizetése után újra lehet mindig vizsgázni. Végül is egy barátunktól megtudtuk hogy sokszor 2-3 alkalommal is elutasítják az embert mert ez egy jó pénzforrási lehetőség az államnak. Ja, és még valamit. Igazolni kell hogy minimum 5 éve már kint dolgozol. Csak 5 év után folyamodhatsz az állampolgárságért.

A gyerekekről is mondtak (mert nekünk is van) hogy ha megvan az angol állampolgárságod akkor a születendő gyermeked is lehet angol alanyi jogon, hiszen végül is a szülője is angol. Viszont ha a gyermek már bőven benne van az iskolás korban akkor neki is külön kell vizsgázni. Viszont a szülei révén hamarabb igényelheti az állampolgárságot. Mi végül is elálltunk az állampolgárság megszerzésétől, mert uniós tagokként már nincs semmi jelentősége. Magyarként élhetünk életünk végéig az Egyesült királyságban. Dolgozhatunk, és nyugdíjat is igényelhetünk. Mindenre ugyanúgy jogosultak vagyunk mint az angolok, csak annyi hogy nem vagyunk angolok. Én a helyetekben kétszer is meggondolnám, mert ma már csak pénzkidobás az egész.

2013. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az informativ valaszt. A 800-as osszeget most neztem, friss adat, paroknak 1300.

Azert is gondoltam az angol polgarsagit megszerezni, mert kiakarnak lepni az uniobol, nehogy aztan kiebrudaljanak. Meg amugy is meg akarom szerezni, itt akarok elni, nem akarok eletem vegeig kulfoldi maradni. De legfokeppen a gyerekem es a majdani gyerekem miatt is akarom, hogy nekik meglegyen. A lanyom magyar allampolgar, de Magyarorszagon joforman nem letezik, itt letezik, de nem allampolgar...szegeny sehova se tartozik.

2013. febr. 6. 21:40
 9/9 anonim válasza:
58%

en is koszi a konstruktiv valaszt, rovidesen en is inditom a folyamatot, ezert fontos volt info a tapasztaltabb szakiktol.

a rombolo kommentelok a tema elejen pedig kapjak be es kivanom, h kerdeseik eseten hasonlo segitseget kapjanak! :)

2014. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!