Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mekkora az esélye, hogy...

Berta Kornélia kérdése:

Mekkora az esélye, hogy stewardess lehetek?

Figyelt kérdés
Most 10.-es vagyok egy pénzügyi iskolában ahol már most elég sok tapasztalatot szereztem, és 10. félévtől átmegyek egy egészségügyi iskolába ahol majd ugyanúgy tapasztalatokat szerzek ez egészségügyi ellátással kapcsolatban, és ott is érettségizek majd le. Angol nyelvet tanulok, abból is szeretnék majd érettségizni, de önszorgalomból franciát is tanulok. S ha ezek után elmegyek nyelvtanfolyamra francia, spanyol vagy olasz nyelvből, vagy akár mindből, akkor mekkora az esélye, hogy felvesznek stewardessnek a jövőben?!

2013. nov. 24. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Mivel egyikünk se jós, ezért nem gondolhatod komolyan, hogy a kérdésedre tudunk válaszolni??
2013. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Angol folyékony nyelvtudás, plusz még minimum egy nyelv (leginkább német). Fontos a jó megjelenés. A kereskedelmi és egészségügyi iskola a kutyát sem érdekli. Itt leginkább a nyelvtudás a lényeg.
2013. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
nyelvtudás is, plusz bizonyos magasság is kell (se túl alacsony, se túl magas nem lehetsz)
2013. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

na meg persze egyéb egészségügyi vizsgálatok is vannak


Illetve kinézet is sokat számít, ez egy ilyen munka.. de aki kevésbé attraktív és nagyon akar sztyuvi lenni annak sincs minden veszve: ryanairnél nincs ilyen fajta "diszkrimináció"

2013. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, főleg az elsőnek ! :)

A Megjelenésem jó, folyékonyan beszélem az angolt, közepes méretű vagyok. De még gondolkodom az ügyön.

2013. nov. 26. 20:32
 6/11 anonim válasza:
0%
mióta becsődölt a Malév nagyonsok stewardess (pilóta is) maradt munkanélkül. Amelyik légitársaság stewardesseket keres nem az újat, hanem már a tapasztaltat fogja felvenni. szerintem ezzel ne is próbálkozz Magyarországon szinte esélyed sincs
2013. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó: amit írsz, az a legkevésbé sem helytálló (már ami a mondanivalód stewardessekre vonatkozó részét illeti)
2014. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" mióta becsődölt a Malév nagyonsok stewardess (pilóta is) maradt munkanélkül"


Egyrészt azért nincs igazad mert a Malév valljuk be őszintén egy picurka cég volt a világ légitársaságai közül, azaz tökre nem számít hogy lett egy-két munkanélküli sztyuvi. Másrészt aki ott sztyuvi volt az egyre inkább öregszik. Ez pedig kifejezetten egy olyan szakma ahol elsősorban a fiatalokat várják.

2014. febr. 5. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Angol nyelv alapkövetelmény. Ezen kívül attól is függ, hogy melyik országban dolgozol, lehet német, francia, spanyol stb. De angolul nagyon jól kell beszélned. Szerintem nem fontos, hogy magas legyél, persze ne túlságosan alacsony, de egy átlagos testalkat elég. Ha valaki testesebb, azt meg általában nem azért nem veszik fel, mert diszkriminálják, hanem mert nehezen férne el a kisebb gépeken az üléssorok között.
2014. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

" Szerintem nem fontos, hogy magas legyél, persze ne túlságosan alacsony, de egy átlagos testalkat elég."


Így van: se túl alacsony, se túl magas nem lehet.



" Ha valaki testesebb, azt meg általában nem azért nem veszik fel, mert diszkriminálják, hanem mert nehezen férne el a kisebb gépeken az üléssorok között."


Ahha, persze! Ezt a hülyeséget most komolyan gondoltad? Erősen tévedsz. Csak szólok, hogy nem csak vékonynak kell lenni hanem emellett viszonylag szép arcúnak is. Ez máris megcáfolja az elméletedet a sorok közti elférésről.

El kell fogadni: vannak munkakörök ahol nem tudnak érvényesülni a csúnyább, teltebb emberek.

Ilyen az élet: azon se csodálkozik senki, hogy 120 centis törpe növésű ember sose lesz világbajnok kosárlabdázó. De ő másban lehet sokkal jobb, mint egy 210 centis ember. Nem vagyunk egyformák.

2014. márc. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!