Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha faj a fülem leszallaskor,...

Ha faj a fülem leszallaskor, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam pl hogy poharat kell ratenni. Ha a kezemmel szoritom le, az is müködhet?
2013. dec. 14. 06:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A pohár jó ötlet de mást kell csinálni.Nekem borzasztóan fájt a fülem és ez így igazán nem mehetett amikor olyan életem lett hogy ha egy hónapig nem látok repülőt akkor hüledezek. Tehát: legyen nálad egy palack víz (vagy kérjél egy pohár vizet a stewardessektől) és nyeljél nagyokat. Segít, meglepően sokat.


A másik: soha, de soha ne repülj náthásan. Én egyszer mentem úgy, halál.

2013. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ásítani és nyelni amíg renbe nem jön. Ez segít, biztosan.
2013. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

" nyeljél nagyokat. Segít, meglepően sokat"


Így van de ezen mi a meglepő? ;-)

Az ember így működik, a nyomás különbséget nyeléssel lehet kiegyenlíteni.

Már ha egészséges vagy. Más esetekben lehet ez se segít.

2013. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy a rágózás is segít!
2013. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fú egyszer én is utaztam náthásan. Azt hittem belehalok!
2013. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha fáj a füled a leszállás elött ´kb fél órával vegyél be erös fájdalom csillapítot mert kiszakad az agyad a helyéröl érzésed lesz annyira fog fájni. Mikor felszálltok már megtudod nezni, hogy van.e fülgyulladásod, a fülednél azt a kis bütyköt menyomod befele a füled fele, és ha nem fáj akkor nincs fülgyulladásod, akkor nem is fog fájni mikor leszálltok. bedugulni bedugulhat, de az max kellemetlen érzés.
2013. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én dúdolni szoktam, befogni, ásitani sokat (szernecsére tudok spontán ha akarok) Ha már bedugult akkor fogd be az orrod és probáld ugy kifújni orron a levegöt. Igy a nyomáskülönbség helyre jön a füledben és kidugul.
2013. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek a kisebb praktikák segítenek, nekem általában nem. Van egy ismerősöm akinek még rosszabb gyakran sír a fájdalomtól. A cukorkra, rágó kicsit segít, de azért teljesen nem visszi el a fájdalmat. A befogom az orrom dolgot csak óvatosan, mert ha érzékeny a füleid olyan mintha feltéptek volna valamit a füledben.. A fájdalomcsillapító nem rossz, ém migrénre vettem be és akkor nem fájt a fülem. Ha sokat repülsz óvatósan, nem feltétlenül jó sok fájdalomcsillapítot szedni.
2013. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egész fejem szokott fájni, mintha szét akarna robbanni. A nyelés, ásítás eddig nem igazán segített, gyógyszert veszek be leszállás előtt 30-40perccel, az kicsit segít. Régen mikor még kicsi voltam, stewardesst kérdezték meg szüleim hogy mit tegyenek velem. Adtak egy poharat, alján meleg vízben áztatott vatta. Na az segített.
2013. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak a poharazás jön be. Egyszer úgy repültem, hogy azt sem tudtam, hogy beteg vagyok, azt hittem, nem élem túl a dolgot, felnőtt létemre sírtam, utána rögtön mentünk ügyeletre, kiderült, hogy középfülgyulladás. Nem kívánom senkinek.
2013. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!