Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha Angliába szertnék menni...

Ha Angliába szertnék menni fapados járattal oda mennyi a repülőtéri illeték, ha a jegy (illeték nélkül) 19000 Ft?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
fapados repülő angliába sokkal occóbb, nem 19000
2014. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az "illeték nélkül" nem azt jelenti, hogy arra még rájön az illeték, hanem az csak egy árkategóriát jelöl a Ryanair-nél, ha 19000 a jegy, akkor 19000.
2014. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Ezt te honnan vetted, hogy illeték nélkül 19000?

Hol láttál ilyen árat? Csak mert minden ár, amit a légitársaságok oldalain találsz azok valós, tényleges árak, annyiért tényleg mehetsz, semmi többet nem szükséges fizetni. Csomagfeladás és egyéb extrákért persze kellhet fizetni, HA igényled őket! De ez már a magánügyed, hogy mikre akarsz még fizetni. Az alap jegyárért cserébe elvisznek, mert ez minden kötelező díjat tartalmaz. Illetéket is, természetesen, mivel nem is hirdethetik másképp.


Ha 2000Ft-ért veszek jegyet abban is benne van az illeték és lehet utazni. Ha 100Ft-ért veszem a jegyet abban is benne van az illeték. Elég sokat repültem már ilyen párszáz-párezer forintos jegyekkel, szóval abszolút tapasztalatból írom, hogy ilyen van, működik.

2014. jan. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam csinálni hogy végigcsinálom a foglalást és akkor látszik, mert egy csomó illetéket menetközben tesznek rá.

Úgyhogy légy ügyes és előbb menj végig minden ablakon, aztán csak a legvégén döntsél hogy jó e az a jegy neked!


De azt is szoktuk csinálni, hogy megkérdezzük az utazási irodában, mennyi a jegy és ők ősszeszedik az összes legolcsóbb lehetőséget. És ők tuti nem vernek át.

2014. jan. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Amikor a boltban veszel egy csokit, gondolom ott sen nézed, hogy mennyi maga a csoki és mennyi az adó, henem azt nézed mennyit kell a kasszánál fizetned. Ilyen a repjegy is, felmész a társaság honlapjára, végigcsinálod a foglalást és a végén ott van az ár mindennel együtt.
2014. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

"Én azt szoktam csinálni hogy végigcsinálom a foglalást és akkor látszik, mert egy csomó illetéket menetközben tesznek rá. "


Nem. Ezt honnan veszed? Amit a legelején látsz árat annyiért el kell hogy vigyenek. Nem adnak menetközben hozzá semmit, csak extrákat adhatsz, de nem kötelező. Szóval pl. nekem extrák közül max a feladott csomag kell, meg a legtöbb embernek, de néha az se. Ha látom az elején, hogy 100Ft a jegy, akkor tudom, hogy ennyiért elvisznek. Ha csomagot is akarok feladni, akkor megnézem annak díjait, vagy persze ilyenkor kézenfekvő a foglalást a csomagok hozzáadásáig elvinni és akkor rögtön látszik mennyi lesz csomaggal együtt a végösszeg.

2014. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

"Amikor a boltban veszel egy csokit, gondolom ott sen nézed, hogy mennyi maga a csoki és mennyi az adó, henem azt nézed mennyit kell a kasszánál fizetned."


Igen, így van, ez egy nagyon jó példa. Ezt az illetékes hülyeséget annyira elhitették a néppel, hogy egyes embereket képtelenség volt meggyőzni arról, hogy fillérekért utazhatnak, mert a válaszuk az volt "jaj de az illeték az többtízezer forint lesz!" Mondtam, hogy nem, tényleg mehetsz fillérekért, kapsz tőlem egy jegyet, repülj. Erre a válasz, hogy "jójó, de majd akkor a reptéren fognak tőle rengeteg pénzt kérni" - mondom nem fognak, de ha neked lesz igazad akkor Ferihegyről hazamész, mit veszíthetsz!? Erre ő: "oké, kijutok szinte ingyen na de a visszaútnál, a kinti reptéren, ahol kényszerhelyzetben lesz, na majd ott fognak vele fizettetni rengeteg pénzt, különben nem hozzák haza!!"


Itt feladtam. Egyszerűen el kell fogadni, hogy vannak emberek, akik nem akarnak filléres jeggyel utazni, akkor se ha volna rá módjuk.

2014. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ez az "illeték nélkül" megjelölés a Ryanair-nél elég megtévesztő dolog, nem egy hasonló kérdés volt már itt ezzel kapcsolatban.
2014. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én csak arra okosítom az embereket, hogy mindig nézzék meg mit vesznek. És gondolkodjanak.

És igenis van illeték. Csak ritán nincsen, de ott is van valami a végén.

2014. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"És igenis van illeték. Csak ritán nincsen, de ott is van valami a végén."


Mindig van. Ahogy a tescoban is mindig van áfa a csokin. Ettől függetlenül csinálhatnak és csináltak is már olyan akciót, hogy "áfamentes vásár!" ami magyarra lefordítva azt jelentette, hogy 27% kedvezményt adnak, pont mintha ára nélkül vennéd ugye. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs áfa.

2014. jan. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!