Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fogják így engedni a barátomat...

Fogják így engedni a barátomat, ha az alábbiak szerint "írtam el" a nevét?

Figyelt kérdés
heló. épp egyik barátomnak vásároltam repülőjegyet, amikor egy kis malőr történt. az ő neve teljesen angolosan (most álnevet fogok használni természetesen) Angelika Nova Kovács. a Kovács-ot ő nem használja, ezért neki a neve fészbukon csak Angelika Nova. én meg.. :D megszoktam, hogy így van fent, és a repülőjegy foglalásánál is így írtam be megszokásból.. fogják így engedni repülni?:D

2014. jan. 25. 22:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
Hát el kell szomorítsalak de nem hiszem... ezt nagyon komolyan veszik, nálunk is volt ilyen és nem engedték. :( legközelebb figyelj, de várj a többi válaszra, hallgasd meg az ő véleményüket is, hátha hülyeséget mondok
2014. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezzel a névvel így gondok lesznek.

Repülőjegy vásárlásnál azt a nevet kell megadni ami az útlevélben vagy személyi igazolványban szerepel.

Ha a barátod születési neve vagy ami szerepel az útlevélben az hogy Kovács Nova Angéla akkor a repülőjegyen is ennek kell szerepelnie. Nem árt ha kérsz névmódosítást amíg nem késő, mert gond lesz

2014. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nekem is két keresztnevem van, és egyszer sem kérdezték meg, hogy miért nincs ott -kérdező
2014. jan. 25. 22:24
 4/13 savanyújóska ***** válasza:
Attól függ, az útlevelében mi szerepel, a légitársaság nem fogja a facebook profilokat böngészni. Ha az útlevelében is az a név szerepel, amit megadtál, akkor semmi gond, ha viszont nem, akkor x összegért át kell íratni, vagy buktad a jegyet. (Az sem olcsó, sajnos.)
2014. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 savanyújóska ***** válasza:
Nota bene, keresztnévbe valószínűleg nem fognak belekötni, de azért lehet jobb, ha megkérdezed őket.
2014. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
angliáról van szó, úgyhogy a névkeverés miatt lehet nem nagyon fognak belekötni, meg mondom, nekem is két keresztnevem van és már párszor repültem, sosem kötöttek bele!
2014. jan. 25. 22:30
 7/13 anonim ***** válasza:

De te nem a második keresztnevet felejtetted el leírni hanem a vezetéknevet, és az nem mindegy.

Mi szerepel az útlevélben? vagy személyiben?

Nova Angelina

vagy Kovács Angelina Nova..


Nagyon nem mindegy, és Anglia pont az az ország ami elég keményen kukacoskodik az iratokkal..

2014. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Angelika Nova Kovács. így.
2014. jan. 25. 22:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor szerintem hívd fel a légitársaságot és módosítsd le, mivel csak elírásról van szó, ezért jó eséllyel nem fogják az átírási díjat felszámolni.
2014. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De a Kovács a vezetékneve, nem? Ilyen keresztnév nincs és mivel angolosan írtad...

Az pedig mindenképpen kell.

Egy 2. keresztnévbe ritkábban kötnek bele, valakinek nem is szerepel minden hivatalos iratán.

Nekem is 2 van de valahol nincs rajta, igaz, repülőjegyet nem foglaltam sose.

2014. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!