Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fogják így engedni a barátomat...

Fogják így engedni a barátomat, ha az alábbiak szerint "írtam el" a nevét?

Figyelt kérdés
heló. épp egyik barátomnak vásároltam repülőjegyet, amikor egy kis malőr történt. az ő neve teljesen angolosan (most álnevet fogok használni természetesen) Angelika Nova Kovács. a Kovács-ot ő nem használja, ezért neki a neve fészbukon csak Angelika Nova. én meg.. :D megszoktam, hogy így van fent, és a repülőjegy foglalásánál is így írtam be megszokásból.. fogják így engedni repülni?:D

2014. jan. 25. 22:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Angelika Nova Kovács.


Ugye nem vagy érthetetlen???

Mi van az útlevelében? személyi igazolványában? vagy a születési anyakönyvi kivonatában???

Mert magyar emberként kizárt hogy Angelika Nova Kovács van bele írva.

Inkább így: Kovács Nova Angelika. ugye??

Akkor a jegyen is Kovács Nova Angelika kell, hogy legyen.

2014. jan. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Akkor a jegyen is Kovács Nova Angelika kell, hogy legyen."


Nem egészen, mert a repülésnél az angolos írásmódot használjuk mindig (keresztnév - vezetéknév sorrend).


Vezetéknév erősen kérdéses, hogy gond-e. Elvileg persze az, más kérdés, hogy észreveszik-e.



2. keresztnév az teljesen más ügy, az hivatalosan se feltétlen kell, én pl. sose írom be, mert minek

2014. jan. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Magyarországon (az EU szabályainak megfelelően) azt hiszem 2008 vagy 2009 óta, minden dokumentumon köteles vagy feltüntetni a születési anyakönyvi kivonatodon feltüntetett neveket, úgy a sajátodat mind anyukádét. Amennyiben ezek nem voltak eddig a dokumentumaidon feltüntetve úgy ezeket újra kellett csináltatni. Ez ugyan úgy igaz a céges papírokra és mindenre, amit a személyid alapjén töltöttek ki, amiben hiányos adatok szerepeltek.
2014. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!