Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hol lehet a repülőtéri illeték...

Hol lehet a repülőtéri illetékekre rákeresni? Van-e olyan honlap ami erre a kérdésre választ ad? Úgy érzem, hogy az utazási irodák nagyon lazán bánnak ezzel a kérdéssel.

Figyelt kérdés
Azonos utaknál, azonos légitársaságnál, azonos repülőtereknék egészen már illetékkel számolnak.

#illeték #Repülőtéri
2014. febr. 25. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Ez nekem is sokszor feltűnik, hogy itt ennyi-ott annyi. Valami hatóság rendet tehetne ebben.
2014. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek önkényes díjak, semmi közük a valós reptéri illetékhez, ugyanúgy mint a kerozin felárnak a kerozinhoz.
2014. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A "repülőtéri illeték" általában számos díjat takar, lehet benne pl. az adott reptér által kiszabott fejlesztési díj, de a földi kiszolgáló cég díja is -- és a legtöbb reptéren nem egy kiszolgáló cég van. A ITA Matrix például kidobja hogy egy-egy jegy árában mi micsoda de az fapadosokra nem működik.


Az viszont igaz, hogy az YQ-t meglehetősen érdekesen számolják a légitásaságok.

2014. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez miért is érdekel téged? Úgyis a végső árat fizeted, szerintem nézd azt, ne bonyolítsd az életed.


Vagy a boltban is hosszasan érdeklődsz, hogy akkor a zsemle árából mennyi volt a liszt, mennyi az adó, mennyi a pék munkadíja stb. stb.? Szerintem alapvetően csak az érdekel téged, hogy mennyibe kerül a zsemle, mennyiért adják oda neked, nem az ilyen részletek.

2014. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

És igen, az utazási irodák eléggé lazán számolnak vele, azaz jól lehúznak.

Ellenben ha önállóan veszel repjegyet pl. egy légitársaság honlapján keresztül, akkor ott nincs semmi trükk, ami árat kiír annyi a végső ár. Pl. Brüsszelbe kapsz jegyet 3000Ft-ért, akkor annyi a végső, extrák nélküli alap ár, annyiért lehet utazni és ez tartalmaz minden kötelező költséget, így az adókat, illetéket is.


Utazási irodáknál pedig meg kell nézni a nagy betűs jól hangzó árat, plusz megkeresni az apró betűt és az abban szereplő árakat is hozzáadni aztán ha minden jól megy akkor annyi lesz a végső ár. Szerintem itt sem érdemes illetéket külön figyelni, mert náluk előfordul kerozin felár, kötelező biztosítás díj, lemondási díj meg ki tudja még milyen kitalált díjak...

2014. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!