Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha van feladandó poggyászom...

Ha van feladandó poggyászom kell-e fizetnem a check-in-ért ha az online check-int választom?

Figyelt kérdés

Nem világos a wizzair weblapján a leírás.

Lesz feladandó poggyászom és kézipoggyászom is. Az internetes csekkolást választom.

A weblapon azt írják, hogyha van feladandó poggyászom oda kell mennem a check-in pulthoz. Az nem világos, hogy ezért akkor így kell-e fizetnem.



2014. márc. 12. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell, ugyanúgy megcsinálhatod a checkint online, így a pultnál már csak a poggyászleadás marad, ami ingyenes.


Nem tudom a Wizz hogy csinálja, de más társaságok legtöbbször nyitnak ennek egy külön pultot is, ahova csak a poggyászt leadók állnak.

2014. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell fizetned.

Megfizettél minden díjat, sőt, kicsit le is húztak, mikor a feladandó poggyászt választottad.

2014. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindkettőtöknek köszönöm a választ!


Második válaszolónak: ezt hogy érted?

Egyébként még nem vettem meg a feladott poggyászt, mégpedig azért nem, mert nem tudtam ellenőrizni, hogy amit viszek az útra mekkora tömegű és terjedelmű lesz.


Ketten utazunk.


Vagy úgy lesz hogy:

2 kézipoggyász + 1 feladott, vagy

1 kézipoggyász + 1 túlméretes kézipoggyász, vagy

2 túlméretes kézipoggyász.

2014. márc. 12. 11:59
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Ne foglalkozz a második megjegyzésével, ezen a fórumon rengeteg az olyan fillérszexuáló, aki képes egy két hetes útra is kézipoggyásszal, benne 3-4 váltás zoknival, alsónadrággal és 2 inggel elmenni utazni, mondván hogy az olcsó és majd kimossa a csapban...
2014. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"ezen a fórumon rengeteg az olyan fillérszexuáló, aki képes egy két hetes útra is kézipoggyásszal, benne 3-4 váltás zoknival, alsónadrággal és 2 inggel elmenni utazni, mondván hogy az olcsó és majd kimossa a csapban..."


Nem csak itt a fórumon van ilyen, sajnos. Rendszeresen utazom fapadossal, legtöbbször 2-3 napokra, ide elég a kézipogyó, de szoktam beszélgetni utastársakkal, nagyrészük nem visz feladandót, még hosszú távra sem, hisz az "occsó!" Undorító, szerintem.

2014. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az az érzésem, az oldalon jelenlevő kérdezők döntő többségének, és a válaszadók jelentős részének fogalma nincsen arról, hogyan kell utazni. PErsze ettől még mindenki mondja a magáét.


Mert az utazás egyfajta művészet.Nem "fillérszexuálás", ahogyan félreértelmezik páran, hanem annak a művészete hogy megtaláld a neked tetsző jó helyeket és kellemes időpontokat, programokat, helyzeteket.

Ha az iménti mondatommal egyetértesz, láthatod, ebben szó nincs feladott nagy kézipoggyászról, és szó nincsen sza.rágásról sem.


Mondjuk hogy bevigyek azért egy vágást az utazást csakis nagy kézipoggyásszal elgondolni képzelő nem fillérszexuáló sznoboknak, a légitársaságok marha jól keresnek három emberi gyengeségen: az emberi butaságon, az önteltésegn, és az emberi hiúságon.


Konkért kérdésedre válaszolván... valóban oda kell menned a nagy feladott kézipoggyásszal a pulthoz.

2014. márc. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os: köszönöm, már az előzőből is kiderült számomra.


Inkább az érdekelt, hogy kell-e érte fizetni pluszban...

Szeretnék odafigyelni, nem akarok rejtett költségeket.

A poggyászt is megpróbálom "letesztelni", hogy mekkora tömegű és terjedelmű lesz, és ugye a szuvenírt még hozzá kell majd számítanom. És ha megvan, akkor be tudom állítani/meg tudom rendelni a poggyász-szolgáltatásokat.

2014. márc. 12. 18:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Neten meg tudod venni a poggyász lehetőségét. Illetve neten meg tudod csinálni az utasfelvételt.

Ez esetben a reptéren már nem kell semmit fizetned.


Feladott poggyász 32kg lehet a wizzairnél, ebbe azért sok minden belefér, nem? :) Méretre elvileg van, gyakorlatilag nincs megkötés (kb. bármilyen nagy bőrönd belefér, a 32kg hamarabb bekorlátoz, mint a méret)


Túlméretes kézi poggyász kategória nincs viszont.

Ilyenek vannak:

"Kézipoggyász:

Amennyiben a kézipoggyász mérete nem haladja meg a 42 x 32 x 25 cm-t, úgy azt utasaink díjmentesen felvihetik a gépre. A kézipoggyásznak be kell férnie az utas előtti ülés alá.

Amennyiben a kézipoggyász mérete meghaladja a kisméretű poggyászra meghatározott méretet, de nem nagyobb, mint 56 x 45 x 25 cm, úgy díjfizetés ellenében lehet a gépre felvinni. A poggyásznak be kell férnie az ülések fölötti poggyásztartó rekeszbe. Az utasnak képesnek kell lennie a táskát segítség nélkül felhelyezni a felső poggyásztartó rekeszbe."

2014. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia, az 56×45×25 cm-ös nekem a "túlméretes" kézipoggyász.


Először nyilván a kicsivel kezdünk: 2 kézipoggyász, kíváncsi vagyok, mennyi fér bele. Vettem spéci wizzairre tervezett utazótáskát, 3000 Ft-ért, 1 cm-rel rövidebbek az oldalai, mint az ingyenesen felvihető kézipoggyász legnagyobb méretei.


Ha látom, hogy nem lesz elég (4 nap, 3 éjszaka, május), akkor nyilván kibővítjük egy poggyásszal.

2014. márc. 13. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:

Erre az útra legfeljebb egy nagy kézi poggyász kellhet de az is úgy hogy két embernek elég. Bár ha vettél pont méretes kis kézi poggyásznak való táskát akkor az is bőven elegendő és így abszolút nem kell poggyászra költeni.


Ne feledd: amit magadra veszel az szintén ingyen utazik. Tehát pl vastag törölközőt derekad köré tekerheted vagy több pólót, pulóvert stb egymásra vehetsz. (Sznoboknak csak annyit üzenek, hogy ha majd nem számít a pénz nekem akkor magán géppel repülök. Amíg ez nincs így addig viszont marad a fapados és az összes trükköt bevetem a költség csökkentés érdekében.)

2014. márc. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!