Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan érdemes Budapestről...

Hogyan érdemes Budapestről Tokióba utazni?

Figyelt kérdés
A lényeg az lenne, hogy minél kevesebbe kerüljön a jegy. Az átszállások mennyisége csak másodlagos. Ezek alapján melyik társasággal és honnan érdemes menni? Hallottam, hogy Bécsből megy közvetlen járat, de az jóval drágább. Állítólag Moszkváig is el lehet menni egyenesen, onnan pedig tovább Tokióba. Nézegettem a reptéri oldalakat, de nehezen igazodom ki rajtuk. Aki már kiment oda, az konkrétan milyen útvonalon ment és kb. mennyibe került?

2014. márc. 16. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Én jó pár éve Helsinkiből repültem Japan Airrel.

Nézegesd a www.momondo.com ot!

2014. márc. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helsinkiig a még akkor működő Malévvel mentem.
2014. márc. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már repültem Tokióba, és a tesómék is egyszer. Amikor mi mentünk, meg amikor ők is akkor a Moszkvai átszállás volt a legolcsóbb. De az Aeroflot-ról nagyon sok negatív visszajelzést hallottunk. Mi a Qatar airways-el utaztunk odafelé is és visszafelé is. 1 átszállás volt Doha-ban ami odafelé és visszafelé is 2 óra volt. A Qatar mellesleg a világ 2. legjobb légitársasága, és a jegy egy főre mindennel együtt 170-180 ezer volt.

A tesómék már 2x is voltak, ők egyszer KLM-el mentek, Amszterdamban szálltak át, a jegy olyan 200 volt/fő, másodszor pedig a Lufthansaval repültek, a jegy olyan 170-180 volt/fő, és egy átszállás volt, odafelé Frankfurtban visszafelé Münchenben. Amúgy mikor repülnétek?

2014. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nincs még időpont. Csak ballagási ajándéknak kértem egy japán utazást, mert régi vágyam, hogy oda kijussak, és kicsit fejlesszem vele a japán nyelvtudásom. A szüleim és a nagyszüleim belementek, igaz, hogy nem könnyen. Egy 10-14 napra gondoltam, Tokiót és Kiotót szeretném nagyon megnézni, ez valamikor nyár közepén lenne.
2014. márc. 16. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyár közepén a legolcsóbb a Lufthansa-val vagy az Aeroflottal, de ha sokat keresgélsz belefuthatsz egyszer kétszer egy olcsó Qatar jegybe is. Ha ilyen 180 körül látsz Qatarra jegyet, és az átszállás 2-3 óra akkor mindenképp érdemes lecsapni rá.
2014. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Repkó József ***** válasza:

Szóval... Mint mindenben, ebben a kérdésben is sok a vélemény, a saját tapasztalat általában kevesebb.


A repülőjegyek ára nem egzakt, azaz direkt nem kikövetkeztethető a repülési távolság arányában... Sokak, mint láthattad az előző válaszokban hisznek a jó megérzésükben, valamint még gyakorlottabbak az átlagos internetezőknél, ezért nincs kétségem, hogy sikerül valóban fillérekért hozzájutni egy-egy, amúgy borsos árú repülőjegyhez...


De mi a helyzet akkor, ha egy csomó minden kapcsolódik a tervezett érkezéshez? Nem mindenki hátizsákkal utazik és hálózsákban alszik... Megéri-e valóban az utolsó pillanatig kivárni!

Egyébként ha ma foglalnál egy oda-vissza jegyet, 665 $ lenne Budapestről, amiből jó eséllyel vissza is kapnál valamennyit, ha az előbb említett kedvező körülmények bekövetkeznének.

2014. máj. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegul elmentel? :D milyen volt?
2016. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!