Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hol találok tényleg olcsó...

Hol találok tényleg olcsó repülőjegyet, úgy hogy reggel indul az adott városba és este már hoz is haza?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyanról, hogy 8-10-15 ezer Ft/fő áron lehet találni olyan repülőjegyet, ami korán reggel indul az adott városba, és késő este pedig már haza is hoz. Ilyet szeretnék én is, csak nem tudom hol kereshetek, mert már átnéztem jó pár repülő társaság honlapját de ilyen árban sehol nem találtam. Bármilyen fapados megfelelne, az úticél Róma, Párizs, Barcelona vagy milánó lenne. Korán reggel kimennénk várost nézni és késő este indulnánk is haza. Tud ebben nekem valaki segíteni?
2014. márc. 27. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem városnézés lesz, hanem versenyfutás! Tegyük fel 6-kor elmész adott városba, ott vagy 8-ra, további 1 óra transzfer, 9-kor kezdesz nézelődni, majd este 5-kor megy a géped, de előtte 2 órával ki kell lenni, azaz 3-kor, de 1 óra a transzfer, 2 órakor elindulsz. Azaz 4-5 órád van várost nézni. Nagyon kevés, szerintem.
2014. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk Róma, Párizs és Barcelona nem ez az árkategória, talán egy Milánó kört érdemes lenne nézned.

Ha pedig nagyon olcsón szeretnéd megúszni, akkor Charleroi.

Ez utóbbiba (és vissza) most is vannak 8 eurós jegyek.

2014. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen aznapi visszaérkezéses utakat nem városnézésre használnak, hanem a repülőb_zik csinálják a repülés kedvéért.


A menetrendeket te magad is le tudod ellenőrizni, de olyan helyekre, ahova napi egy járat van ez nem megoldható, mert a Budapestről frissen érkezett gép egy tankolás után fordul is vissza.


Barcelonába így biztosan nem jutsz el és szerintem Rómába is csak egy gép megy.


Az meg, hogy különböző légitársaságok menetrendje mennyire áll össze jól egy ilyen útra, hogy odafelé más társasággal repülj, mint visszafelé az puszta szerencse kérdése.


Az ilyen villámlátogatásoknál 1 éjszaka ottalvás elkerülhetetlen, amit mondjuk ha csak ketten vagytok couchsurfing keretében meg lehet oldani olcsón, csak ott ismét az a gond, hogy lesz pár órátok városnézésre, így megint csak ki kellene tolni 3nap/2éjre az érdemi látogatáshoz a dolgot.

2014. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ilyen aznapi visszaérkezéses utakat nem városnézésre használnak, hanem a repülőb_zik csinálják a repülés kedvéért. "


a barátom igy jár Brüsszelbe tárgyalni....és nem azért, mert repülöb-zi.....

2014. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyet keresel, ahova reggel ki lehet menni, este pedig haza, akkor Brüsszel/Charleroi a legjobb választás.


Ez az általad kérdezett utazási mód arra jó, hogy kitanuld a szakmát, és megérezd az idegen világok (no meg a repülés) ízét.

Ha a kérdést tegnap láttam volna, ajánlottam volna 2700 forintos odautat, és aznap este 2400 forintos hazautat, mert tegnap akció volt.

Ma nincsen, de két dolgot tudnod kell:

1) ha repülni szeretnél, ki kell tanulnod ennek a szakmának minden trükkjét. Naponta kell nézned a jegyárakat, tisztában kell lenned azzal, hol mit nézhetsz meg, hogyan jutsz be a városba, milyen a menetrend, és mi a jó ár.


2) Szét kell tudnod választani az ocsút a pelyvától. Ez azt jelenti, hogy ne hallgass olyan emberekre, akik ha bárhova el szeretnének utazni, az ügynöküket hívják, de amikor te kérdezel valamit, akkor osztják az észt. Van itt jó néhány ilyen.

2014. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehet ilyet, mert én is így voltam Brüsszelben.

Reggel indultunk 7:00-kor ryanairrel, 9-kor landolt a gép, fél11-re már a belvárosban voltunk

visszafelé 21:00-kor jöttünk wizzair-rel.

Megjegyzem, hogy oda és vissza is a repjegy 3000-3000 Ft-ba került. Ami drága volt, az a transzferbusz, oda-vissza 8800-ba jött ki (28€)

A fapadosok nem a központi repteren landolnak, hanem a 70 km-re lévő Brussels Charleroi reptéren. A transzferbuszok fél óránként mennek, menetidejük 1 óra.

Tehát mindent érkeztünk megnézni, voltunk az Atomiumban belül is, a Szent Szív bazilikában (világ 5. legnagyobb temploma)-amit utólag kihagytam volna, mivel onnan fél órát kellett várni a buszra (mert egy kihagyott, szóval nem jött, csak az azt követő). Láttuk a diadalívet, az Európa Parlamentet is megnéztük, és főként volt időnk enni is, a főteret is bejártuk (Manneken Pis, Royal Palace). Bár itt eltöltöttem volna még 1 órát, de összességében sehol nem siettünk, ezt az egyet sajnálom. Bár a vásárlással is sok időnk elment :D, de így is volt a városra 8 és fél óránk.

Szóval összességében megérte :)

2017. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!