Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Adott irányba adott időszakban...

Adott irányba adott időszakban mi a függvénye a repülőjegy árának? Mármint miért van egyik nap pl 50 000 Ft a másik nap meg 36 000? És miért van az, hogy kb. félévre előre le kell foglalni a jegyet, mert akkor sokkal olcsóbb? Hogy számolják ezt ki?

Figyelt kérdés

2014. máj. 27. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak angolul találtam leírást, de erről van szó.

[link]

2014. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

A kérdésed egyik része a yield managementre vonatkozik.

Erről tisztességes magyar nyelvű leírásokat fogsz találni.


A másik része értelmezhetetlen megállapításokkal van tele. NEm tudjuk hova találtál ötvenezres jegyeket, és innentől nehéz megmondani, vajon miért is van ez. Egyáltalán jó helyen, és jól keresel-e.

Azt pedig hagyjuk, hogy "félévre előre kellene foglalni a jegyeket, mert így sokkal olcsóbb".

Ez így nem igaz.

2014. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg ha talalsz is yield management-rol leirasokat a legegyszerubb ha veletlennek tartod az arakat. Vedd meg es ne nezz vissza. Nemigen van jobb.
2014. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Az úgy működik, hogy alapból egy gépen van teszem fel 250 ülőhely. Ebből értékesítenek tízet 5000 Ft-ért, további tízet 8000-ért, és így tovább, egyre drágábban, míg az utolsók már egészen drágák. (a számok nem hitelesek, hasból írtam, de a lényeg ez) Hogy te milyen áron kapsz jegyet, az azon múlik, hogy hányadik vásárló vagy arra a napra az adott járatra. Ezért van az, hogy a járat megnyitásakor, azaz kb. félévvel az indulás előtt legolcsóbbak a jegyek. Ha nagyon nem fogynak a jegyek, akkor később nekiállnak akciózni, így az utazáshoz közeledve megint lehetnek olcsóbbak a jegyek.
2014. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként Londonba néztem augusztus szeptemberre jegyeket, Wizzairnél, mert velük már repültem többször is és átlagban baráti árakkal dolgoznak.Viszont horribilis összegek voltak, EasyJet már jobb volt, de ott is csomag nélkül 40 rugóra hág az út, amit sokallok, mert múltkor 30 körül mentem csomaggal úgy, hogy előtte 2 hónappal foglaltam le. Biztos a nyári időszak is befolyásolja..
2014. máj. 28. 11:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó: igen, ez valószínű, hogy így van.. nem lenne rossz, ha létezne olyan program, ami méri, hogy adott oldalon online hányan vettek már:)
2014. máj. 28. 11:36
 7/8 Repkó József ***** válasza:

A foglalások, vásárlások száma több okból nem lehet nyilvános! Repülésbiztonság, üzleti titok, stb...


Viszont olyan foglalási rendszer van, amelyik a foglalás és utazás közötti időszak alatti legalacsonyabb árra automatikusan korrigálja a fizetendő árat!


Miután magam is használom, a válasz nem elméleti...

2014. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó ezt kifejted bővebben? Melyik ez a rendszer?

Tehát ha jól értem, akkor veszek egy jegyet 20 ezerért de utána ugyanaz 3000 Ft lesz akkor a különbséget vissza kapom?


Ez elég hihetetlen de ha tudsz ilyet akkor írd a honlap címét. Köszi.

2014. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!