Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Igaz az, hogy poggyásznak már...

Igaz az, hogy poggyásznak már nem lehet felvinni sem laptopot, sem telefont a repülőgépre?

Figyelt kérdés

A bátyám váltig ezt állítja. Tényleg így van és ezért kell itthon hagynom a laptopomat (a csomagok közé már nem fér be) egy háromhetes utazásra?

Négyéves korom óta rendszeresen ülök repülőn, mióta elkezdtem ilyen dolgokat használni, azóta ha kikapcsolt állapotban is, de fel lehet vinni elektronikus dolgokat. Változtattak? Mikor, miért?



2014. júl. 22. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Kerdezd meg a battyadat, hogy honnet van ez az idiota informacioja.

3 Hettel ezelott voltam Magyarorszagon telefonnal es laptoppal a gepen. Azota ez nem valtozott.

Esetleg azt halhatta, hogy az USA-ban mostantol, vagy a kozeljovoben csak ugy lehet felvinni a gepre ezeket a keszulekeket, ha azok fel vannak legalabb annyira toltve, hogy a felszolitasnal

2014. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

.bocsi folytatas: ...azaz felszolitasra a tulajdonos be tudja azt kapcsolni. Ha nem tudja a tulajdonosa bekapcsolni akkor megtagadhatjak a repulobe valo beszallasat.

Ez azert van mert allitolag valamilyen telefonba, laptopba is beszerelheto robbano szerkezetet akarnak igy kiszurni.

2014. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ó. Akkor most megnyugodtam. Köszönöm az infót, ment a zöld kéz:)
2014. júl. 22. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írja, esetleg lehet, hogy egyes országok szintén bevezetik (egy cikkben Nagy Britanniát emlegették) ezt.

De olyan nincs és nem is lesz (hiszen sok üzletember utazik, nemcsak a családok a tengerparti nyaralásra), hogy laptopot és telefont le lehessen felvinni.



"s ezért kell itthon hagynom a laptopomat (a csomagok közé már nem fér be) "


Ha beférne se tedd oda!!! Annyi erővel vessél rá keresztet és ajándékozd oda az első szembejövőnek.

A laptopnak, fényképezőgépnek és bármilyen értékesebb cuccnak a helye a kézipoggyászban van.

2014. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

... nem Moszkvában, hanem Leningrádban; nem Zsigulikat hanem Moszkvicsokat és nem osztogatnak hanem fosztogatnak.


Az van, hogy az USA bevezette hogy az USÁ-ba menő járatokra a biztonsági ellenőrzésnél be kell kapcsolni a mobiltelefonokat. A többi stimmel.

2014. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És ez eddig is így volt, Európai járatokon is. Persze nem minden esetben de kérhették, hogy indítsd el a notebookot. Ha nem sikerül akkor máris gyanúsabb lesz számukra, alaposabb vizsgálatot igényel.
2014. júl. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mindenkinek ment a zöld pacsi :)
2014. júl. 23. 10:07
 8/9 hunbula ***** válasza:

Jól írják az előttem válaszolók, valóban így van.


Mivel a laptop is elég nagy cucc, és fel kell tenned a szalagra, ami átmegy az átvilágításon, tulajdonképpen "belenéznek", hogy rendes gépnek tűnik-e. Ha nem, akkor fognak megkérni, hogy kapcsold be, tehát nem szúrópróbaszerűen.

Nekem full laptop ment összes vezetékével, külső vinyóval, mindennel, rengeteg vezeték összecsavarva, mégsem lett gyanús, szóval szerintem elég szépen látják azért, mi is van a cuccodban.

2014. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak kézi poggyászba vidd ezeket nem szabad másként. Úgy készítsd össze hogy mindig ki kell venni átvilágítás előtt a táskából. Erre most már felszólítanak a nemzetközi reptereken. Ne pakolj rá minden vackot mert kész nyűg lesz mikor ki be pakolod.
2014. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!