Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért változó a repülési idő?

Miért változó a repülési idő?

Figyelt kérdés
Budapestről Burgaszba megyünk 5-én nyaralni. Az odafelé vezető úthoz az van írva, hogy a gép 12.50-kor indul, és 16.05-kor száll le, 12-én hazafelé pedig úgy van írva, hogy 16.20-kor indul és 17.05-kor száll le? Én úgy tudtam, hogy kb. 2 óra az út, de ezek eltérnek attól különböző irányokba. Miért van ez így?

2014. júl. 24. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Az idők helyi időben vannak megadva.
2014. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

A hátszél és szembe szél is rengetget nyom ezen.

Ès az útvonal szerintem soha sem ugyan az. Pl mi akaribtengerre szinte kanadáig felrepültünk, és úgy le az amerikai partok mentén, vissza fele meg keresztül az atlanti óceánon afrika széléhez, és úgy fel európához.

2014. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

1. Időeltolódás van Bulgáriában.

2. Időjárástól, egyebektől függ a gép útvonala.

2014. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Visszafele rovidebb mert a foldel ellentetesen repulsz es a fold forgas sebessege miatt ellob odaersz.Oda ut 2ora 15 perc vissza 1 ora 45 perc.Nincs hatszel meg idojaras azt nem tudnak amikor kiadjak a jegyet.Az ido mindig a helyi idozonat mutatja.Egy ora elteres van.
2014. júl. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

>Visszafele rovidebb mert a foldel ellentetesen repulsz es a fold forgas sebessege miatt ellob odaersz


Ez egy oriasi tevedes! [link] a fold forgasa (kozvetlenul) elhanyagolhato mertekben hat a repulore, a szel (jetstream) az mas kerdes.

2014. júl. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Látom, hogy nem voltál megelégedve a válaszokkal, hogy ismét kiírtad a kérdést.


De én elárulom neked a titkot, amit a többiek nem akartak elmondani.

Azaz igazság, hogy azért gyorsabb visszafelé a repülő, mert errefelé lejtenek a felhők...


De ez titok!

2014. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van ilyen válasz is olyan válasz is, még példa is egy másik fórumbol ahol ugyancsak egyszerü emberek felelgetnek egymásnak.

1. A rotációt nem lehet elhanyagolni, az készíti számunkra a 24 órát.

2. Neked van két utad, az egyik repül az idövel a másik az idövel szemben. A te esetedben csak órárol van szó, de repülj el mondjuk Tokióba meg vissza, az eggyik irányban lerövidül a nap szakasz, a másikban kiröpülsz a dátumbol.

3. A Jetstream az fenn van a magasban, ptossabban a tropopauza szintén, 12-13km magason, sebessége 400km/h- Ezt a repülözésben nem a menetrenbe kalkulják hanam az üzemanyag fogyasztásban. Bele repül-e a gép vagy nem, ezt az emberi felfogás válaszolja meg. Vele egy irányban igen de szemben nem. Amikor benne van, a gépet irányitó személy, PIC vagy a COPILOT csökkenti tolást. A Sream viszi magával a gépet.

4. A repülögépnek több sebessége van megnevezve, de most kettöre van szükség a magyarázathoz: a saját sebessége TAS True Airspeed, és a föld feleti GS Ground Speed.

5. A földünk forgása, a föld körül történö repülgetés, a helyi idö külömbségek egy káoszt hoznak létre, hogy ezt a repülözésben kiküszöböljék, két idöszámitást használnak a helyit meg a UTC-t. Amikor Budapesten 12 óra van akkor a pilóta óráján a Liszt Ferenc repülötéren 13 óra, de Tokioban is a Narita repülötéren 13 óra meg a New Yorki JFK-n is 13 óra de csak a pilótának az utasnak nem, annak a helyi idö számit.

2014. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!