Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A tengerentúli járatok milyenek?

A tengerentúli járatok milyenek?

Figyelt kérdés
Milyen kajàt adnak, mennyi időközönként inni és miben màsabbak?
2014. aug. 29. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:

teljesen más. jobb kiszolgálás, napszaknak megfelelően kapsz kaját, italt. inni bármikor kérhetsz, kapsz is.


aki európai fapadoshoz van szokva, annak megváltás egy tengerentúli járat.

2014. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első téved. Maximum az első osztályon más a kiszolgálás.

Attól függ, milyen hosszú az út.


Budapest-Toronto viszonylatban repültem pár éve. Többször adtak enni, ha még éhes voltam, kérhettem ennivalót.


Frankfurt-Hanoi viszonylat nem számít tengerentúlnak, de 12 óra volt. Délután kettőkor volt felszállás, egy jó órával később kaptunk enni, és rá egy órával lekapcsolták a világítást a gépben, hogy az utasok tudjanak aludni, mert leszállás reggel hétkor volt Hanoi-ban, így kialudva érkeztünk meg.


Utaztam első osztályon is, az sokkal kényelmesebb volt. Egyébként a gép turistaosztálya ugyanakkora, mint a fapados gépeké, és nem, nem megváltás 12 órát ülni.

2014. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valóban van kiszolgálás, de az ülések ugyan olyanok, nincs nagyobb hely ott sem, így szerintem a tengerentúli utazás sem lesz kellemesebb a fapadosnál az út végére. Nagyobb gép, az ülések 3-5-3 felosztásban vannak, nem kellemes az ötös közepére kerülni :) Ami nekem tetszik, hogy van monitor, van tv, de a legjob, hogy van térkép, így tudod kb hol jársz és mennyi van még hátra :)
2014. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért a válaszok nem teljesen igazak. A fapados cégek kisebb gépekkel repülnek rövidebb távokat pl A320, kisebb a hely is. Viszont a Norvegian B787-el repüli a Bangkok Oslo utat. Fapados mert kaját és mást sem kaptunk viszont kényelmes. Többség hozott el kaját és azt ette, mi is. Long haul járatoknál nem mindegy milyen a gép pl B777 3-4-3 székes de az A330 2-4-2, ez utóbbi a két helyesben kényelmesebb. Általánosságban elmondható hogy a long haul szeléstörzsű gépek kényelmesebbek.
2014. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Talán a legnagyobb különbségek:

Gyakran több az ingyenesen feladható poggyász, viszont a kézi kevesebb. A nagy gépeken a fedélzeten nagyon kevés a hely, ezért valahol csak 6!! kg lehet a kézi.

A beszállás jóval korábban kezdődik, gyakran 500 vagy több utas is van a gépen.

Kicsit mások az osztályok is, gyakran több osztáy is van, ráadásul egész nagy küönbségek vannak ezek között. Az osztályok általában: First, business, economy plusz, economy.

A gépen indulás előtt kapsz (általában ingyen) párnát pokrócot és fejhallgatót.

Legtöbb gépen elég korrekt szorakoztató rendszer van ahol filmeket, sorozatokat stb. lehet nézni, plusz zenét hallgatni, követni, hogy merre repül a gép vagy játszani.

Az út elején kapsz egy menüt amiben benne van milyen ételek lesznek az út során.

Szinte minden ilyen úton van egy rész amikor lekapcsolják a villanyt és lehet pihenni.

De függ nagyban milyen légitársasággal utazol. A honlapjukon sok infó van milye filmeket lehet nézni, milyen ételek vannak, milyenk a különböző osztályok.

(Ezek "normál" légitársaságra vonatkoztak, fapadossal nem repültem még tengerentúlra).

2014. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szabina555 ***** válasza:

előttem válaszolónak, hogy még jó, fapados nem megy tengerentúlra (tudtommal, javítsatok, ha tévedek)


a másik meg, hogy nem csak 3-5-3 az ülés, lehet 3-4-3, és 2-4-2 is (én ilyenekkel utaztam)


a hely valóban kicsi, pl. Lufthansánál nekem az volt, de a Swiss Air elég korrekt, ott nagyobb ülések voltak, a kaja is sokkal jobb volt.


van egy olyan oldal h.checkmytrip.com, oda ha feltöltöd az utazásod adatait, akkor ott pl.kiiírja, hogy hányszor adnak étkezést, és h.kb.mit. nem konkrétan, csak hogy snack-et, vagy szendvicset, rendes kaját, stb.


aztán igyál amennyit tudsz és bírsz, ingyen van, még az alkohol is ;)


attól függ hova repülsz, van 1-2 légitársaság, amikről rosszat hallottam (kaja, poggyász)

2014. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, kijavítalak. A Norwegian fapados és repül Bangkokba és az USA több városába is.
2014. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ázsiában és Ausztráliában is vannak fapadosok amik repülülnek hosszú távra is. Pl. Jet Airlines.
2014. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szabina555 ***** válasza:

akkor bocsánat.

az oké, de feltételezem a kérdező nem Ázsiából vagy Ausztráliából akar repülni :D

BP-ről nem megy fapados, ez tuti :)

2014. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat:) Bp ről megyek igen:)
2014. szept. 2. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!