Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Finnországba cicával, repülőn?

Finnországba cicával, repülőn?

Figyelt kérdés

Melyik légitársaság szállít állatokat amelyik megy Finnországba? Van valamilyen oldal ahol ezek össze vannak írva? Fontos, hogy ne legyen horribilis összegű a jegy, kb 100euró/fő/út. Amit eddig kinéztem az a Norwegian és az AirBaltic, ezek mennek Helsinkibe (Rómából, Nápolyból vagy Budapestről érdekelne az indulás) és lehet állatot is vinni, és a jegy sem olyan drága. Viszont nem ismerem az összes légitársaság szabályzatát, olvassam végig mindnek, vagy van valami egyszerűbb mód arra, hogy megtudjam ki szállít még cicát?

A másik kérdés, hogy nekem nagyon kicsinek tűnik a táska megadott mérete amibe a cica/kutya kerül ha szeretnéd hogy veled utazzon, tehát ne "feladott poggyászként" (kb 40x30x20cm), a cicánk kicsi és könnyű, de nem tudom kapok-e ilyen méretű szállítótáskát (ami van az merevfalú és a szélessége jóval több mint 20cm, pedig nem nagy méretű), ezek szerint mindenképpen textiltáskát (SherpaBag) kell vennem?

Szívesen meghallgatok egyéb jó tanácsot is attól aki utazott már kisállattal együtt az utastérben, hogy ment, hogy viselték, nem "hisztiztek" nagyon? Esetleg létezik valamilyen nyugtató amit érdemes adni utazás előtt?

Köszönöm!



2014. szept. 10. 18:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Norwegian majdnem annyiért viszi a cicát, mint egy felnőtt jegy.

Hadd javasoljam, nézz utána buszjáratoknak. Vannak olyan privát buszok, akik szállítanak csomagot, utast, és állatot is.

2014. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
66%
Bocs, hogy offolok, de a kerdesedbol kitunik, hogy ertelmes vagy, en meg nagyon kivancsi, hogy vajon minek viszed a cicat Finnorszagba??? El se tudom kepzelni?! :-) Nyugtato majd mindenkepp kell neki, a macskak eleg sokkosak.
2014. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Kedves első:

Köszönöm a választ, utána fogok nézni, bár szinte 100% hogy repülővel megyünk, így a cica is velünk jön, 60-70euró körül lenne a jegye, ez még belefér, a busz út amúgy is szerintem borzalmasan hosszú lenne, míg repülővel 2-3 óra alatt ott vagyunk.

Kedves második:

Kiköltözünk 1 évre, így természetes hogy a cica is jön velünk, nem fogom itthon hagyni vagy eladni, családtag, nem is kérdés hogy jön :)

2014. szept. 10. 20:56
 4/25 A kérdező kommentje:
Ja, és szerintem ennek semmi köze az "értelmességhez", ha valakinek van háziállata akkor szerintem senki nem hagyná otthon. Nyilván nem 1 hét nyaralásról beszélek, ahol ha megoldható én is inkább rokonra bízom, mert tudom hogy nekik igencsak fárasztó és megterhelő idegileg egy ilyen utazás, de 1 év hosszú idő :) főleg hogy még kölyök, így nem is látnánk felcseperedni. Az utazáshoz egyébként hozzá van szokva, autóval, busszal és vonattal már többször utazott (autóval rendszeresen).
2014. szept. 10. 21:00
 5/25 anonim ***** válasza:
Air Baltic átszállásos azt nem ajánlom. A Finnair drága, de azon gyakran van cica, én is Finnországba élek gyakran utazom velük és sokszor láttam cicát utazni, szerintem annyira nem is voltak kicsi szállító dobozban. Az én macskám még az állatoorvoshoz tartó 20 percet is végignyávogja, szóval utazás előtt vidd el állatorvoshoz, az tud tanácsot adni. Plusz ellenőrizd, hogy lehet-e a szálláson macskát tartani. Főleg albiknál nagyon sok helyen nem engedi a tu
2014. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
tulaj..
2014. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Köszönöm neked is a válaszod!

Az AirBaltic is közvetlen Rómából Helsinkibe.

Te hol élsz? Mit csinálsz kint és mióta élsz kint? Milyen az élet? Szereted?

Bocsi, ezek ilyen "Off-kérdések" voltak most, de a saját kérdésem én szétoffolhatom szerintem :)

A cica mindenképp megy etrmészetesen orvoshoz, hiszen még hátra van a veszettségi, az útlevél, a mikrochip és a sterilizálás is... van még dolgunk bőven.

A Finnairt néztem, de nekem borzalmasan sok az ára :(

Az AirBaltic-kal igazából annyi a problémám, hogy a bőrönd méretek elég kicsik és korlátozottak :( márpedig 1 évre esz elég cuccunk kivinni, a Norwegian már ilyen szempontból is szimpatikusabb, főleg hogy a jegy is olcsóbb per pillanatban. (wizzair 10 és 32 kilójához vagyok szokva, a 8 és 2

2014. szept. 11. 09:44
 8/25 A kérdező kommentje:

...véletlenül elküldtem...

szóval a 8 és 20kg olyan kevésnek tűnik, ráadásul a centiben megadottak is elég soványkák...

Na majd meglátjuk. Még van idő, januárban megyünk, a nap nem fontos, de azért már ideje elkezdeni utánajárni a dolgoknak:)

(A Finnair-ről még annyit, hogy 10x kerül annyiba, majd' 1000euró egy jegy egy főnek egy útra... hihetetlen)

Egyébként a konkrét kérdésre még nem válaszolt senki, tehát van valami oldal ahol meg lehet nézni összeszedve az összes légitársaságot ami szállít állatokat?

Köszönöm!

2014. szept. 11. 09:48
 9/25 anonim ***** válasza:

8 éve élek Espooban, itt is dolgozom.

Kicsit nehéz segíteni így, hogy több városból is jó az indulás..

A Finnair nem olyan drága, lehet, hogy jan.1- et választotad ki, ezért ilyen drága, de én kb 250 Euroból mindig megúsztam a jegyet. Egyébként én gyűjtőoldalt is néznék, ott biztos van, hogy háziállatot is lehet hozzá adni. Pl. momondo.com pelikan.hu stb.. Sok van (én csak a momondot használom).

2014. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Esetleg az a baj, hogy egy útra nézted, úgy mindig drágább normál nem fapados légitársaságnál.
2014. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!