Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti kiköltöznétek Finnországba...

Ti kiköltöznétek Finnországba 14 éves gyerekkel, úgy hogy nem beszélitek a nyelvet csak egy alap szintet angolul és a gyerek is csak egy alap szintet tud csak is németül?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencset probalni nem, de ha konkret allasajanlat var teged, parod,kint van a csalad, akkor igen.
2013. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Én nem, már csak azért is, mert szerintem egy 14 éves gyerek lelki fejlődésének nem tesz jót, ha kiragadják abból a környezetből, amelyben elkezdett szocializálódni. De ez csak az én magánvéleményem.
2013. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

semmi gond nem lesz, az ember alkalmazkodo kepessege oriasi.

Koltozzel.


en is "elkoltoztem" regebben a voros paradicsombol, minden nyelvtudas nelkul

2013. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2: ez nem igy van. Mondjuk egy 14 evesnek nehezebb az iskolaban mint egy 8 evesnek, vagy akar egy 6 evesnek aki egyutt tanulja az iskolaban a szamokat es az olvasast a helyiekkel. De siman alkalmazkodnak a gyerekek. Az enyemek kisebbek, de fel ev utan mar teljesitettek a kovetelmenyeket. Pedig nem volt konnyu szinte nulla nyelvtudassal azt megtanulni, hogy mi az a fosszilis energiahordozo.
2013. dec. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 15 évesként mentem ki egy évre Finnországba ösztöndíjal egy évre. Igaz, hogy finn családnál laktam, a nyelvet fél év alatt tanultam meg annyira, hogy részt tudjak venni egy beszélgetésben, de ekkor még szükségem volt arra, hogy lassabban beszéljenek és alkalmanként szinonima szavakat,m egyszerűbb kifejezéseket használjanak. Érteni előbb értettem. igaz nem mindent, de ki tudtam következtetni, hogy miről van szó.


Viszont a finn fiatalok sokkal zárkozottabbak eleinte mint a magyarok. Én eleinte sokat voltam egyedül, mert úgy tűnt, hogy nem kíváncsiak rám az iskolában. Mikor "rájöttek", hogy még mindig és ténylegesen itt vagyok elkezdtek ismerkedni velem, viszont nekem kellett sokkal jobban nyomulnom, hogy barátaim legyenek.


Viszont ha van lakhatási és munkalehetőségeket én mennék, belevágnék.

2013. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudni kell ha nem cserediák programmal tanul Finnországban egy fiatal, akkor MAVA-osztályba rakják, ahol a nyelvet tanulja kb. egy évig a gyerek. Ez egy jó lehetőség, de nem egyszerű, gyakran különböző szinten vannak a gyerekek (korban, tudásban). A világ minden részéről vannak gyerekek, ami nem egyszerű, főleg, hogy sok az orosz, szomáliai, iraki stb. akik nem feltétlenül nyitnak a másik iránt a fiatalok főleg a megszokott saját anyanyelvűekkel barátkoznak. Ha szerencsétek van lesz másik magyar, esetleg német,cseh, szlovák, lengyel akivel tud barátkozni.

Ha már megfelelő szinten beszéli a nyelvet, akkor átkerül sima finn osztályba. Szegény pont a legrosszabb időben kerülne külföldre, gondolom most vált általánosból gimibe, ez nem egyszerű ha nem beszéli a nyelvet. Ilyenkor két lehetőség van marad általánosban pár évet vagy esti gimibe megy (ott vannak külföldieknek való osztályok, de gyakran kénytelen felnőttekkel együtt tanulni).

Finnországban nehéz munkát kapni nyelv nélkül. A finnek nem válogatnak, ők takarítani is elmennek. Sok a munkanélküli, így tényleg nem könnyű munkát kapni. Ha van munka meglehet élni, de ajánlott min. 2000-3000 Euro indulásnak.

Egyébként meg gondolt át Finnországot, kicsit deppis ország. Előbb mindenképp gyertek ki turistának (lehetőleg télen amikor méteres hó van és -20 fok). Ha így is tetszik, akkor valószínűleg nem lesz gond.

2013. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
40%
én nem mennék, de a gyerekek miatt ne aggódj, hihetetlen gyorsasággal meg fognak tanulni az adott ország nyelvén.. a megélhetés szempontjából valószínűleg könnyebb lehet.. sok sikert kívánok.
2021. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!