Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi lehet a poggyász súlya?

Mennyi lehet a poggyász súlya?

Figyelt kérdés
Londonba készülünk és érdekelne hogy a WizzAir-nél mennyi lehet a navymméretű kézipoggyász súlya?

2014. nov. 8. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

2. Nagyméretű kézipoggyász

Amennyiben a kézipoggyász mérete meghaladja a kisméretű poggyászra meghatározott méretet, de nem nagyobb, mint 56 x 45 x 25 cm, úgy díjfizetés ellenében lehet a gépre felvinni. A poggyásznak be kell férnie az ülések fölötti poggyásztartó rekeszbe. Az utasnak képesnek kell lennie a táskát segítség nélkül felhelyezni a felső poggyásztartó rekeszbe."


Tehát el kell bírnod. Úgy látom, nincs súly meghatározva.

2014. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon zavaros a Wizzair kommunikációja ezügyben, ugyanis a honlapjukon valóban ez van, amit az első válaszoló is bemásolt, ugyanakkor a szabályzatban, amit a jegyvásárláskor elfogadsz a kis pipával, abban benne van a 10 kg-os limit.

A gyakorlatban ugyanakkor nem nagyon ellenőrzik, legalábbis nekem még sosem mérték le a súlyát.

2014. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen amit az első kommentelő küldött én is olvastam, és erről a 10kilóról is hallottam csak biztosra akartam menni Köszönöm :)
2014. nov. 8. 22:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a kettes mondja. A vásárláskori szabályzatban benne van a 10 kg határ (átlag ennyit engednek a társaságok), viszont a leírásban nincs.


Gyakorlatilag viszont senki sem ellenőrzi a kézipoggyász súlyát. Az utóbbi három évben nagyjából 30 alkalommal repültem, többször WizzAir-rel is, és max a méretét nézték, a súlyát sosem. Legutóbb kb 15 kg volt a kézicsomagom, de mivel befért a keretbe, simán felengedték.

2014. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer mérték, Turkuban. Túlléptem de átengedtek. Párizsban pedig bele kellett raknom a keretbe, de nagyon pufi volt az eső zsebe, orcsepp, kulcs, pénztárca miatt, és azokat ki kellett vennem, betettük a barátnőm táskájába, aztán utána visszaraktam a bőrönbe. Nem értem, mi értelme volt az egésznek, mi bajuk lesz,ha egy szabvány bőrönd dudorodik? Budapesten viszont még keretbe se kelett tenni, csak azt ameliyk ránézésre nem szabvány.
2014. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 CHEEE ***** válasza:

Azért ne problémázz a súllyal, mert az másodlagos szempont.

A lényeg a méret, erre szűrnek alapvetően.

Amúgy ha mégis mérnék a súlyt, ami néhány reptéren megtörténhet, kiszeded a nehéz dolgokat, és zsebre teszed őket. Akkumulátort, arany nyakéket, mittudomén. Ilyenkor kell kreatívnak lenni.


De hogy értsd, nagyrészt a pulcsik és cipők - báli ruhák :) - okoznak nehézséget a csomagolásnál, nem az aranyrögök.

2014. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%

Hát ugy tudom 6kg a max.

Acsomagok bőrönd stb. 32 kg lehet.

Egyébként jó utat.

2014. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Élesné válasza:

wizzairnél a Légi személy-és poggyászfuvarozási üzletszabályzatban le van irva:

14.1.3. Kézipoggyászként utasonként kizárólag egy darab, legfeljebb 10 kg súlyú, 56x25x45 cm

összméretű csomag fuvarozható. Minden olyan Kézipoggyász után kezelési díjat számítunk fel,

amelynek mérete meghaladja a 42x25x32 cm összméretet, egyébként a Kézipoggyászt ingyen

fuvarozzuk. A méretbe beleszámítanak a kerekek, fogantyúk és külső zsebek is. A Kézipoggyász

fuvarozásárért fizetendő kezelési díj összegéről Telefonos Ügyfélszolgálatunknál és Honlapunkon

2014. nov. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!