Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mitől függ a wizz air repjegye...

Mitől függ a wizz air repjegyeinek ára?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy úticélt nyárra. Most elég drága, majdnem 90 ezer/fő. Két hete valamivel olcsóbb volt. Várható. hogy visszamegy az ára? Mitől függ, hogy mennyibe kerül, illetve, van valami logika, ami szerint változnak az árak?

2015. jan. 7. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Főleg attól függ, hogy hány jegyet adtak már el arra a gépre. Tapasztalatból mondom, hogy általában 2-3 hónappal utazás előtt érdemes megvenni a jegyet.
2015. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tehát ahogy fogynak a jegyek, úgy lesz olcsóbb?
2015. jan. 7. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen logika benne, legalábbis nem olyan egyszerű amit emberi ésszel követni lehet. A légitársaság szeretné minél drágábban eladni a jegyeket viszont üres üléssel sem szeretne repülni ezért aztán körülbelül az van hogy kiraknak egy csomó drága jegyet ha nagyon nem fogy akkor pár olcsóbbat és variálnak. "Yield management" -re keress Google-ben.
2015. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üzleti logika alapján.

A cél: minél nyereségesebbek legyenek.

Ha sok hely van, akkor olcsóbb, hogy többen vegyék. Ahogy csökken a helyek száma, egyre drágul az ár, mivel kevesebb helyre könnyebb utast találni.

Csak akkor csökkentenék, ha senki nem venne már jegyet, de ők el akarnák adni. Ez nem annyira valószínű, de előfordul...

2015. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Röviden: ne keress benne logikát. Úgyse találsz. És persze egy percig se hallgass senkire aki szerint a jegyek csak egyre drágábbak lesznek. Ez a legtöbb esetben nem így van a wizzairnél.
2015. jan. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az indulás előtt 3 héttel már nem fognak csökkenni a jegyárak. A legjobb 6-12 héttel indulás előtt foglalni, ilyenkor a legvalószínűbbek az olcsóbb jegyek. Nyáron a turista célpontokra repülő gépek jegyárai magasak lesznek, mert akkor nagy az igény rájuk. Kis ügyességgel ki lehet fogni nagyon jó jegyeket. Én pl. tegnap vettem Londonba jegyet 3500 Ft-ért (egy útra), február első hetére, de Ciprusra is vettem, 14.000-ért, ezt oda-vissza.
2015. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!! Remélem h visszamegy az ára, mert a szállást már efizettem, az annyira jó ajánlat volt, h nem lehetett kihagyni, márcsak az utat kell megoldani valahogy....
2015. jan. 10. 22:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Szállásból nincs kihagyhatatlan ajánlat. Azt csak repjegy után szabad foglalni. Gondolj csak bele: repülőből megy az adott nyaralóhelyre kb. heti 1-2 járat, szállásból meg van millió egy adott városban, később is találsz kedvezőt ha megvan a repjegy.


Persze mindez csak akkor igaz, ha van mozgástered rugalmas időpontokban utazni. Ha valakinek év elején el van döntve a munkahelyén hogy a nyári szabadságok mikor vannak akkor nem nagyon tud ugrálni, hiába jóval olcsóbb a repjegy más időpontban.

2015. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nah maradjunk annál, h az kihagyhatatlan ajánlat volt! és nem volt mozgásterem. 16 főre (vegyes korosztály) időpont az fix. Szóval a szállás kihagyhatatlanul jó ajánlat volt az adott időpontban.
2015. jan. 12. 21:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ha az időpont fix és mindenképp oda akarsz menni kerül amibe kerül akkor megértem.


Én azért nem szoktam szállással kezdeni mert ha másik időpont lesz olcsóbb akkor azt veszem illetve ha a célpont nagyon drága lesz akkor másik nyaraló helyet választok. De a te eseted más ha ennyire fix minden.

2015. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!