Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miben lesz más, ha Wizz...

Miben lesz más, ha Wizz Air-rel utazom?

Figyelt kérdés

Még sosem repültem,sőt még repülőteret is csak képen láttam,de idén tavasszal egyedül kell repülővel utaznom.Hogy megy a érkezés/majd a repülőre felszállás folyamata?Hallottam,hogy aki a fent említett légitársasággal utazik,azoknak kicsit más az egész procedúra.Valaki elmagyarázná nekem?:)

Nagyon szépen köszönöm!



2015. febr. 8. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem másabb a procedúra mert wizzair járattal mész.

Viszont, hogy mi, hogy megy, nem ismétlem az előtted ugyanilyen kérdés 10 ezer válaszadóját. Keresd ki, és olvasd el. Milliószor leírták már

2015. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Más lesz a gép színe. Mi másra gondolsz?
2015. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Ferihegyen a Wizz járatok spórolás miatt nem a terminálról indulnak hanem ki kell gyalogolni egy óriási fém sátorhoz és ott kell várakozni.


Tehát a beszállás így néz ki:

-> megérkezel ferihegyre

-> leadod a poggyászod (ha van)

-> biztonsági ellenőrzés (öv, cipő, csomagok átvilágítása, motozás, folyadék nem lehet nálad)

-> terminál (itt van wc, duty free shop)

-> külön kapu után ki kell gyalogolni a repülők parkolóhelyére egy fedett fém sátorba (itt ellenőrzik, hogy nincs-e túlméretes kézipoggyászod + a jegyed mégegyszer)

-> innen gyalog beszállás a gépbe


Két fontos pont: a kézipoggyász méretét szigorúan tarsd be, gyakorlatilag ami nem hátizsák hanem már gurulós bőrönd ahhoz a NAGY KÉZIPOGGYÁSZ kiegészítést meg kell venni (helyszínen kb. ~20e-s bírság). CSAK egy kézipoggyászod lehet (szemben a Ryanairrel ahol kettő).


Ami még eltér, hogy Wizznél nincs fix ülőhelyed, ahogy feljutsz a gépre neked kell az első pár sor utána leülnöd valahová.


Visszafelé kevésbé nézik a poggyász méretét, Budapesten szoktak ezzel g*cizni.


Ülések szűkek, főleg térdnek de rövid úton ki lehet bírni.

2015. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

" helyszínen kb. ~20e-s bírság"


Még a feladott poggyász is csak 16 körül van, a nagy kézi poggyász ennél olcsóbb. Természetesen a beszállásnál van ilyen ára, mert neten előre fizetve töredéke az ár.

És amúgy nem bírság. Miért lenne bírság? Bírságot kötelező fizetni, ezt viszont nem. Dönthetsz pl úgy is, hogy nem viszed a csomagot.

2015. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!