Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A wizzair-nél mekkora a NAGY...

A wizzair-nél mekkora a NAGY kézipoggyász súlyhatára?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10 kg, de nekem még sosem mérték le.
2015. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Súlyra nincs határ ( csak ennyi: "Az utasnak képesnek kell lennie a táskát segítség nélkül felhelyezni a felső poggyásztartó rekeszbe.").
2015. febr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A honlapjukon valóban ez van, ugyanakkor az üzletszabályzatban, amit a jegyvásárláskor a kis pipával elfogadsz, már szerepel a súlyhatár és jogilag ez a mérvadó:


"14.1.3. Kézipoggyászként utasonként kizárólag egy darab, legfeljebb 10 kg súlyú, 56x25x45 cm összméretű csomag fuvarozható. Minden olyan Kézipoggyász után kezelési díjat számítunk fel, amelynek mérete meghaladja a 42x25x32 cm összméretet, egyébként a Kézipoggyászt ingyen fuvarozzuk. A méretbe beleszámítanak a kerekek, fogantyúk és külső zsebek is. A Kézipoggyász fuvarozásárért fizetendő kezelési díj összegéről Telefonos Ügyfélszolgálatunknál és Honlapunkon tájékozódhat."

2015. febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

" Súlyra nincs határ"


De van. Lásd üzletszabályzat. 10kg.

Nagyon kevés reptéren nézik. De ahol igen ott viszont szerintem mindig. Pl Marosvásárhely és talán Eindhoven ami rémlik.


De ha a zsebedbe teszel pár nehezebb dolgot akkor ez tuti nem lesz gond. ;-)

2015. febr. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: mióta van kis, ill. nagy kézipoggyász, azóta NINCS súlykorlát!
2015. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De van, 10kg. Ne velem vitatkozz hanem az üzletszabályzatot olvasd át.
2015. febr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, Wizz Air légiutaskísérőként hadd tudjam már jobban. :) Lehet, hogy az online elérhető üzletszabályzatban nem írták még át, de a honlapon a Poggász menüpontban szó sincs a csomag tömegéről és én sem hallottam még soha, hogy egy utast azért szóltak meg, mert túl nehéz lett volna a kézipoggyásza.


[link]

2. Nagyméretű kézipoggyász

Amennyiben a kézipoggyász mérete meghaladja a kisméretű poggyászra meghatározott méretet, de nem nagyobb, mint 56 x 45 x 25 cm, úgy díjfizetés ellenében lehet a gépre felvinni. A poggyásznak be kell férnie az ülések fölötti poggyásztartó rekeszbe. Az utasnak képesnek kell lennie a táskát segítség nélkül felhelyezni a felső poggyásztartó rekeszbe.

2015. febr. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azzal nem büszkélkednék, hogy légiutaskísérő létemre nem ismerem az üzletszabályzatot. A jegyvásárláskor az utas ezt az üzletszabályzatot fogadja el, tehát ez a mérvadó. Az pedig már a Wizzair-t minősíti, hogy képtelen a weboldalt úgy megcsinálni, hogy ne ellentmondásos információkat tartalmazzon.
2015. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: Ha attól jobban érzed magad, akkor tegyél csak 10 kg-ot a nagyméretű kézipoggyászba. Én sem értem, hogy miért van az üzletszabályzatban 10 kg, amikor nekünk erről senki sem szólt (még az oktatók sem), de hidd el, hogy épp ezért, nekünk teljesen mindegy, hogy milyen nehéz...
2015. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" Utolsó, Wizz Air légiutaskísérőként hadd tudjam már jobban. :)"


Ezzel a látszólagos hozzáértéssel a nagyon laikusokat meg tudod téveszteni de engem nem.

A légiutaskísérőknek ugyanis semmi de semmi köze a csomag szabályok betartatásához. Nem ők tetetik bele a keretbe a méret miatt, nem ők mérik a súlyát. Nem ez a feladatuk.


Szóval a hivatalos szabályozás szerint 10 kg. Gyakorlatban viszont sokszor nem ellenőrzik.

2015. febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!