Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért arra mennek rá a fapados...

Miért arra mennek rá a fapados légitársaságok, hogy az emberek csak kézipoggyásszal utazzanak?

Figyelt kérdés
Ha olyan drágán lehet csak bőröndöt felvinni, akkor az utasok része nem visz, tehát bevétel szempontjából nem nagy különbség. Az meg mire jó, ha üres a csomagtér? Kevesebb üzemanyagot fogyaszt a gép? Vagy nincs a gépeiken nagy csomagtér?

2015. jan. 24. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt valóban az üzemanyag, messze ez a legnagyobb költsége a légitársaságoknak.


Másfelől pedig a fapadosoknak pont az a lényege, hogy minél kevesebb szolgáltatást kelljen nyújatniuk (illetve nekik igénybe venni a reptéri kiszolgálóktól, pl. a csomagokat pakolóktól).


Sok légitársaság egyben szállít is, a csomagok mellett hoznak más árut.

2015. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%
Ezért nevezik fapadosnak...
2015. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A földi kiszolgálás sokkal kevesebbe kerül, ha nem kell a feladott poggyásszal foglalkozni. Amit te cipelsz, azzal a légitársaságnak nincs gondja.

Az idő megtakarítás is lehet egy szempont. Egy nagy gépnél tapasztalatom szerint akár negyed óra is lehet, míg a csomagtartóból az utolsó bőröndöt is kiszedik. A bepakolás is hasonló idejű lehet. Ez az idő lényegesen lerövidül, ha kevés a feladott poggyász. Így a gép rövidebb repülőtéri állásidő után tud indulni a következő útra. A fapadosok pedig ezzel operálnak, hogy minnél jobb legyen a repülőgép kihasználtsága, azaz ne a földön álljon, hanem repüljön.

2015. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Arra is erdemes gondolni hogy ha valaki felad egy borondot majd nem eri el a gepet (ez bizony elofordul, leginkabb a biztonsagi szolgalat kedvessege) akkor a borondot ki kell szedni a gepbol es ez onmagaban is ido utana pedig varni kell a kifutopalyara.
2015. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Lehet vinni csomagot csak annak ára van. A fapados modell lényege, hogy csak azért fizetsz amit igénybe veszel.
2015. febr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kocuska válasza:
97%

erre csak tippelni tudok de szerintem egy légitársaságnk a böröndök és csomagok szállítása a legdrágább, Gondolom mert a reptérnek kell sok pluszt fizetnia társaságnak. Itt gondolom nem az a drága, hogy az egyes csomagokat kivigyék, hanem az hogy eleve ki kell vinniük böröndöt. pl szerintem van egy ilyen alapköltség a checkin meg a reülöhöz vitelhez ami mondjuk 50k, és ezután kell erre ráfizetni csomagonként még 2k a társaságnak.


tudom nagyon össze-visszán írtam ezt le de szerintem még érthetö. De ez tényleg csak egy vélemény, nem vagyok jártas ebben a témában , én erre jutottam a nem létezö paraszti eszemmel :D

2015. febr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!