Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ez mennyire működik?

Ez mennyire működik?

Figyelt kérdés
Mennyire működőképes az, hogy valaki kimegy a repülőtérre, kinéz magának egy járatot valahova, és ott helyben vesz jegyet rá? Nyilván lehet ilyet csinálni, nem erről szól a kérdés, hanem arról, hogy szoktak ilyenkor még jegyek lenni, és ha igen, drágábban vagy olcsóbban, mintha korábban vásárolta volna?

2015. febr. 28. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van az adott társaságnak jegyirodája a reptéren, akkor lehet sokkal-sokkal drágábban.
2015. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen sokkal drágább így.
2015. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De ha úgy mész ki hogy a legolcsóbb jegyet kérem, akkor azért szerintem nem fogod otthagyni a gatyádat. Pl egy ilyen menetrend szerinti Brüsszel járat, egy hétköznap szerintem a jegyirodában sem olyan drága. (amikor én ezzel repültem, alig voltunk a gépen.)
2015. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem 200 ezer, hanem csak 50 de ha pár nappal korábban veszed akkor pedig csak 15 mondjuk. Tehát relatíve igencsak drága. Utolsó pillanatban csak az a szerencsétlen vesz repülőjegyet akinek valamiért muszáj és így bármi pénzt magad érte.
2015. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban drágább. De ez döntően a légitársaság üzletpolitikájától függ, ami sűrűn változhat.

Általában egy gép helyinek néhány százalékát elég olcsón adják, és néhány százalékát akár a tízszeres áron (azonos kategóriában) a többi meg közte. De ha egy járat mondjuk félig telt meg (ez azért kurrens helyeknél gyakorlatilag nem fordul elő), elképzelhető, hogy last minute kedvezményt adnak. De az csak ott az utolsó percekben derül ki. Mondjuk ekkor még kérdés a visszaút megszervezése. Tudható, hogy egy odaút akár lényegesen többe kerülhet, mint egy retúr.

2015. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Működőképes, én is vettem már reptéren jegyet mert muszáj volt (lemaradtunk az előző járatról), majdnem zokogva adtam oda a bankkártyámat, annyiba került. Nagyon nem éri meg így utazni, hiszen úgy vannak vele a légitársaságok ahogy előttem valaki írta: aki így vesz jegyet, annak nagyon muszáj utazni és bármennyit kifizet érte. Sokkal drágábban.
2015. márc. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!