Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Az USA-ba való utazáskor,...

Az USA-ba való utazáskor, illetve hazajövetelkor hogy van a vámellenőrzés? Egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés

Kérem valaki segítsen, mert abszolút nem értem, hogy az mindig van, belenéznek kint a bőröndbe, meg kell mutatnunk mit viszünk? Vagy hogy van ez?

Szeretnénk kisebb ajándékokat vinni, pl. kis bort, pirosparikát stb. nem nagy dolgokat. Hogy zajlik ez? Kérem írja le valaki részletesen!


2015. máj. 12. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Az USA-ba bevinni nem sok dolgot lehet. Élelmiszert vagy élelmiszer származékokat bevinni tilos.
2015. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Remelem mar megvan a jegyed es biztos az utazasod es nem hiaba koptatom a billentyuket csak azert mert valaki "kivancsi"...


Korabban leirtam, szeritem azt a kerdest is te tetted fel, hogy miket lehet miket nem behozni az USAba.

Allati eredetu termeket (kolbasz, sajt, szalami) tilos. Gyumolcs, zoldseg, elo noveny szinten tilos.


Minden egyeb elelmiszert szabad. En, vagy a hozzam latogatok, mar tobbx hoztam/hoztak az alabbi dolgokat: pilota keksz, gesztenyepure, turo rudi, Balaton szelet, Duna kavics, negro, zizi, vanilias karika, palinka, Tokaji aszu, pirospaprika, eros Pista, gulyaskrem, szalon cukor, bejgli stb.


Amikor az USAban leszallasz van egy utlevel meg egy vamvizsgalat. Ha akarjak kinyintjak a borondodet es megnezik mi van benne, de nem nyitjak ki mindenkiet. Nem tudom mi alapjan valasztanak. Nekem a 10 ev alatt 2x nyitottak, akkor is csak a gesztenyepure erdekelte oket a legjobban.


Amikor utazol haza, Budapesten mar nincs vamvizsgalat, mert nincs kozvetlen jarat Magyarorszag es az USA kozott. Vagyis ha tele van ajfonnal a borondod, azt legfeljebb a nemetek vagy a hollandok fogjak megvizsgalni (attol fugg hova erkezel), de a magyarok mar nem neznek a csomagba.

2015. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

> Amikor utazol haza, Budapesten mar nincs vamvizsgalat, mert nincs kozvetlen jarat Magyarorszag es az USA kozott. Vagyis ha tele van ajfonnal a borondod, azt legfeljebb a nemetek vagy a hollandok fogjak megvizsgalni (attol fugg hova erkezel), de a magyarok mar nem neznek a csomagba.



Ez egy iszonyu nagy tevedes. Az EU-ban bizony a vegallomason van vamellenorzes! Pl. ha NYC-FRA-BUD az ut akkor te nem fogod kezbe kapni a borondot hogy atvidd a vamon -- Budapesten fogod eldonteni hogy piros vagy zold folyosot valasztod.


Az USA-ba menet mas a tortenet: pl. BUD-LHR-JFK-LAX eseten JFK-n felveszed a borondot atviszed a vamon es leadod utana es LAX-en kisetalsz vele.

2015. máj. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

eldonteni hogy piros vagy zold folyosot valasztod - igaz

es mondd csak, te lattal mar barkit is a piros folyosot valasztani es oszinten odaalni a vamosok ele, hogy tessek kerem kinyitni a borondomet, mert most jottem a nagy amerikabol es tele van szajreval a csomag ;D

A magyar vamosok meg csak azt latjak, hogy a parizsi gep leszallt, ok nem tudjak melyik utas jott az operencian tulrol.

2015. máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már megvan a jegy, tehát mindenképp megyünk, ha csak nem jön közbe valami (koppkopp).

Pirospaprikát, bort (megfelelő mennyiségben) és édességet vinnénk, egyebet nem. Akkor azt szabad igaz?

Pl. viszünk magyar terítőt is, reméljük abba se kötnek bele, bár nem nagy értékű az se.

2015. máj. 13. 16:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt a hivatalos oldal. Ha nem megy az angol, talan gugli fordito tud segiteni:

[link]

2015. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pirospaprikát, bort (megfelelő mennyiségben) és édességet vinnénk, egyebet nem. Akkor azt szabad igaz? Igen szabad, fentebb leirtam hogy miket szabad. Plus nezd meg az elobb linkelt oldalt. Ott is leirjak, h zoldseg/gyumolcs a feluleten levo korokozok (parazitak, bakteriumok stb) miatt tilos. De fuszer, alkohol, gyari csomagolt kaja (edesseg, keksz) de meg a hazi keszitesu suti is engedelyezett.


Pl. viszünk magyar terítőt is, reméljük abba se kötnek bele, bár nem nagy értékű az se. - abba egyaltalan nem kotnek bele, az ilyesmi nem erdekli oket.

2015. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

> es mondd csak, te lattal mar barkit is a piros folyosot valasztani es oszinten odaalni a vamosok ele, hogy tessek kerem kinyitni a borondomet, mert most jottem a nagy amerikabol es tele van szajreval a csomag ;D


Attol mert a hozzad hasonlo furmanyos magyarok koreben a torvenytisztelet nem nepszeru attol meg a torvenyeket be kell tartani. Ha nem tetszenek a torvenyek, tessek olyan orszagba koltozni, ahol igen. En megtettem.


> A magyar vamosok meg csak azt latjak, hogy a parizsi gep leszallt, ok nem tudjak melyik utas jott az operencian tulrol.


Szoval a) te csak akkor tartod be a torvenyt ha megbuntetnek ha nem b) komolyan azt hiszed hogy a vamosok nem szurjak ki az ideges embereket.

2015. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezen a képen látható, hogy a vámon át kell menni mindenképp. Tehát mindenképp kinyitják így a táskánkat? Ez egyébként a chicagoi O'Hare Terminal 5 térképe.


[link]

2015. máj. 29. 18:42
 10/10 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy pirospaprikát csak eredeti csomagolásban lehet vinni? Sajnos nekem nem úgy van, mert olyanoktól kaptam a családban akik maguk készítik :(
2015. jún. 10. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!